Kommenteeri

Skisofreeniline olukord laskespordis

Alates 20. maist toimuvad Horvaatias Osijekis Euroopa meistrivõistlused laskmises, kus jagatakse viimaseid vakantseid olümpiamängudel osalemise kvoote. Seal võistlev Eestis koondis koosneb rohkem kui 30 sportlasest. Paraku ettevalmistus aasta tähtsaimaks võistluseks on kulgenud kaootiliselt.
Lisaks välisriikides planeeritud võistlustest, mis on ära jäänud või edasi lükatud, ei ole õnnestunud korraldada ka vabariiklike võistlusi. Arusaadav, et aprillis, kui piirangud ja ilmastikuolud olid veel karmid, ei olnud mõistlik laskevõistlusi korraldada. Kuid lootus tekkis, kui 3. maist lubati välitingimustes võistlusi läbi viia. Paraku avastasid Kultuuriministeeriumi ametnikud, et välitiirud on siiski siseruumid ja seal tohivad võistelda vaid koondise kandidaadid. Laskurliidu nimekirjas on selliseid inimesi 106, kuid Eesti noorte meistrivõistlustel peavad saama osaleda kõik soovijad. Sama printsiipi soovisid järgida ka Harjumaa lahtiste meistrivõistluste korraldajad ja jätsid nemadki oma võistluse ära. Nii olid EM-le sõitvad laskurid olukorra ees, kus nad polnud 3 kuud enne tiitlivõistlust osalenud ühelgi võistlusel. Kuna EM programmis on harjutusi, mida lastakse üldse esmakordselt, siis kutsusime koondise liikmeid Elvasse katsevõistlusele, et uued formaadid läbi lasta ja sportlastel ning treeneritel tekiks mingigi ülevaade laskurite hetkevormist ja võimetest.

Vaatamata külmale ilmale tehti päris palju heal tasemel tulemusi. Lamades harjutuses, mida EMil lasevad naised ja mehed ühes arvestuses, saavutas kõrgeima tulemuse meie parim naisjuunior Marleen Riisaar meistrinormi ja isiklikku rekordit ületava 617,5 silmaga. Temast vaid pool silma vähem lasid Anžela Voronova ja meeste parimana Siim Cristian Reppo-Sirel, kellest omakorda vaid 0,2 silmaga jäi maha Meelis Kiisk.  

Lamades mix harjutuses said Elva paarid kolmikvõidu. Finaali võitsid Tuuli Kübarsepp ja Marek Tamm ning kaotasid 0,3 silmaga Marleen Riisaar ja Marianne Tavits, kolmandaks jäi Nathalie Lessing koos Siim Christian Reppo-Sireliga.

Uudses formaadis peetava kolme asendi standardi võistkonnavõistluses jõudsid kuldmedali duellile Eesti naiste ja naisjuunioride võistkonnad. Skooriga 46 – 26 võitsid esikoha juuniorid kellest Katrin Smirnova lasi põlvelt, Marleen Riisaar lamades ning Anastassia Olewicz püsti asendist. Naiskonnas olid neil vastas vastavalt Anžela Voronova, Tuuli Kübarsepp ja Marianne Tavits. Samades koosseisudes võisteldakse ka Euroopa meistrivõistlustel.

Kolmanda koha turniir oli põnevam ja siin läks võitja selgitamiseks vaja 15 lasku. Lõpuks sai Elva võistkond, keda esindasid Marek Tamm, Karita Ers ja Meelis Kiisk jagu Ülenurme noormeestest skooriga 47 – 43.

Püstolitiirus näitas tõusvat vormi Reijo Virolainen, kes standardpüstoli harjutuses ületas suurmeistri normi 564 silmaga ning ka Kristina Kiiski 565 silma spordipüstolis annab lootust arenguks.

Saavutatud tulemusi vaadates võib tõdeda, et koondisse kuuluvad laskurid on teinud endast kõik, et keerulistes oludes Euroopa meistrivõistlusteks hästi valmistuda, kuid võistluste puudumist on ainult treeningutega keeruline korvata. Siiski lähevad kõik Euroopa meistrivõistlustele enesekindlate ja rõõmsatena, vaatamata sellele, et lisaks põnevale võistlusele ootab ees sagedane koroonatestimine ning pidev maskikandmine. Vähemalt Horvaatia ametnikud saavad aru, et ühekaupa tulejoonel oma nina ette nohistavaid ja enamuse aega hinge kinni hoidvaid laskureid ei panda piirangute kehtestamisel ühte patta kontaktsete spordialade harrastajatega.

Hoiame pöialt meie laskuritele, kellest esimesena astuvad 24. mail tulejoonele õhkrelvade harjutustes Marianne, Marleen, Reijo ja Kristina. Võistlustulemused on reaalajas jälgitavad https://results.sius.com/
Elva laskurid EMil. Ülemises reas: Marleen, Marianne, Meelis. Alumises reas: Siim Christian, Tuuli, Reijo, Kristina.


Lisa kommentaar

Email again: