Kommenteeri

Kuldne Leht 2019

Välishooaja lõppu planeeritud Kuldse Lehe võistluse nihutamine septembri algusesse õigustas ennast igati.
Soodsates ilmastikuoludes said Eesti ja Läti koondiste laskurid pidada hea kontrollvõistluse vahetult enne Euroopa meistrivõistlusi. 
Püstolilaskurid alustasid oma pikka võistluspäeva standardpüstoli harjutusega. Siin oli klass omaette veel juunioride arvestuses Euroopa MV medalite peale sihti seadev lätlane Ernests Erbs. Tema võidutulemus 573 silma annab selleks hea lootuse. Meie koondislased Fred Raukas ja Reijo Virolainen said vastavalt 560 ja 558 silmaga väiksemad karikad.
Vabapüstoli põhiharjutuses oli finaalisaajate rivi esimene pool hästi tihe. Võrdselt 532 silma lasid
Raukas ja Virolainen ning lätlastest naisjuunioride vanusegruppi kuuluv Selina Kovalevska. Rihards Zorge kaotas neile 2 silmaga. Finaalis suutis aga neid kõiki edestada tänavune selle aasta vabapüstoli harjutuse Eesti meister Raul Erk Männikult. Teiseks jäi Reijo ja kolmandaks läti juunior Zorge.
Püssilaskuritele korraldasime teist korda sellel aastal lamades mixs võistluse, mida Euroopa meistrivõistlustel lähevad laskma Eesti poolt meie Tuuli Kübarsepp ja Meelis Kiisk Järvamaalt.
Osales 9 paari ja nii sai võistluse läbi viia täisformaadis kvalifikatsiooniseeriate, poolfinaalide ja finaaliga. Esimeses ringis lasid kõik laskurid 10 minuti jooksul 20 lasku ja 8 paremat paari läksid kokku poolfinaalides, kus parima tulemusega paar kohtus 8. tulemust näidanud paariga, teine koht võistles 7.kohaga ja nii edasi. Siin 5 minuti jooksul lastud 10 lasu põhjal selgusid 4 finalisti.
Seekord jäid meie esipaariga konkureerima Marleen Riisaar - Toomas Aro, Marianne Tavits - Marek Tamm ning Nathalie Lessing - Siim Christian Reppo Sirel. Selliseks finalistide paremusjärjestus kujuneski, kui pärast igat 10 lasulist seeriat nõrgima tulemusega paar välja kukkus. Võistluse parima seeria 207,9 tegid teiseks jäänud Riisaar - Aro, kuid see juhtus kolmanda koha selgitamisel ja viimase seeriaga panid Kübarsepp - Kiisk oma paremuse siiski maksma ja lähevad teenitult meie parimatena Bolognase Euroopa tippudega konkureerima.
Kuna lamades mix on nii uus harjutus, et Sius pole veel spetsiaalset programmi üles laadinud, siis tekkis tulemuste salvestamisel tehniline viperus ja seepärast pole finaali kahte esimest seeriat protokollis näha.

Lisa kommentaar

Email again: