Kommenteeri

Augustikuu laskmised

Peale väikest suvepuhkust alustasid Elva laskurid uuesti treeningute ja võistlustega, et lühikest välitiirude hooaega võimalikult hästi ära kasutada.
Otsa tegid lahti meie liikuva märgi veteranid, kes kuu alguses Elvas peetud seenioride meistrivõistlustel võitsid Hillar Looti isikus mõlemas harjutuses kuldmedalid. 
Teised veteranide harjutused peeti kaks nädalat hiljem Männikul koos August Liiviku memoriaaliga. Siin lisandus seenioride arvele kolm pronksmedalit, milles olid osanikud Heldur Kurig vabapüstoli, Kalev Maido spordipüstoli ja Karl Kontor väikepüssi lamades harjutuses.
Liiviku memoriaalil osalenute hulgas võideti kõige rohkem hõbemedaleid. Meeste lamades harjutuses kaotas Marek Tamm 616,2 silma juures esikoha Lauri Ermile vaid 0,4 silmaga. Poiste samas harjutuses oli Kristofer-Jaago Kivari 595,3 silmaga teine Männiku noormehe Joosep Robin Alberti järel. kaotades 5,2 silmaga. See vahe tekkis esimese seeriaga. Neidude arvestuse tuli meile kaks medalit. Mariette Pennar lasi 594,2 ning kaotas kulla Kaiu tüdrukule Susanna Sulele 3,4 silmaga. Kolmas oli 590,1 silmaga Elgitha Vaarik.
Esmakordselt peeti Eestis ka lamades mix harjutus, mis on nüüd kavas ka septembrikuus Itaalias peetavatel Euroopa meistrivõistlustel. Seda simas pidades võetigi uudne ala ka siin kavasse, et meie esinduspaar EM-l, Tuuli Kübarsepp - Meelis Kiisk, saaksid seda võistlusolukorras proovida.
Neile pakkus konkurentsi neli võistkonda, kes küll erilist ohtu ei kujutanud, kuid põnevust osalejatele ja publikule siiski jagus. Võitjate kõrval jõudis viimase finaalseeria ja hõbemedalini Elva klubi noorimast ja vanimast laskurist koosnev duett Mariette Pennar - Karl Kontor.
Nädal hiljem kogunesid laskurid taas Männikule, et maha pidada jälle kaks võistlust ühe sooritusega. Nimelt jäi sel aastal Eesti Karikasari korraldamata ning parema puudumisel otsustati selle aasta Eesti karikavõitjad selgitada ühe võistluse, Männiku Auhinnavõistluse põhjal.

Kaks karikat noppis püstoli harjutustes Reijo Virolainen. Esmalt standardpüstolis 559 silmaga ning seejärel kohe ka täiskaliibrilise püstoliga 30+30 lasku lastes. Tulemus 581 silma on tublisti üle suurmeistri normi. 
Naiste hulgas oli peaaegu sama tubli meie Anni Irs, kes võitis esikoha spordipüstoli harjutuses 553 silmaga ning oli Heili Lepa järel teine standardpüstoli harjutuses tulemusega 524 silma.
Liikuva märgi laskurite hulgas sai Hillar Loot pronksmedali segajookudes Männiku võistluse arvestuses. Püssilaskuritest keegi kolme parema hulka ei jõudnud, kuid ilusaid sooritusi oli mitmeid. Meeste võidukarikat pakuti kandikul meie Siim Christian Reppo-Sirelile, sest enne viimast vahetust, kus ta tulejoonele asus, oli parim tulemus Vladislav Lušini 610,8 silma. Paraku põrus esimeste võistlusseeria laskudega Siimu püssi sihik lahti ning sellega läks kaduma üle 10 silma. Edasi lasi ta võistluse parimaid seeriaid, kuid esikoht jäi 8 silma kaugusele.

Kuna noorte arvestust eraldi ei peetud, siis pidid meie noored tüdrukud konkureerima meie naislaskurite paremikuga. Kõige edukamalt tuli sellega toime Mariette Pennar, kes viis isikliku rekordi suurepärase 610,6 silmani ning oli parima Eesti soost laskurina kuues. Veidi jäi isiklikust rekordist puudu Nathalie Lessingul, kes oli 605 silmaga kaheksas. 600 silma oli käe ulatuses ka Kristina Mölderil, kuid ka 598,8 silma on tubli samm edasi isiklike rekordite reas ja andis sel päeval 10. koha.
Järgmiseks võistluseks kolivad laskurid jälle Elvasse, kus 7.septembril peetakse maha teine "Kulne Leht" auhinnavõistlus. Lisaks püstolilaskurite etteastele saavad seekord kaas lüüa ka püssilaskurid lamades mix harjutuses.
Liiviku memoriaali tulemused on koos veteranide tabeliga ning MäLK AV tulemused koos Eesti KV protokolliga

Lisa kommentaar

Email again: