Kommenteeri

Eestimaa Suvemängud Tartumaal

Iga nelja aasta tagant erinevates maakondades Maaspordiliidu "Jõud" poolt korraldatavad Eestimaa Suvemängud jõudsid järjega Tartumaale. Laskevõistlused peeti loomulikult Elvas ja tavalisest suurema programmiga. Osales  10 maakonda ligi 200 võistlejaga 
Tartumaa  võistkond oli kõige arvukam ja koosnes nelja klubi laskuritest. Kuid kuna maakondlikku arvestusse läks vaid 20 paremat tulemust, siis massiga lüüa ei õnnestunud ja tänu suuremale medalikohtade arvule sai esikoha karika endale Harjumaa ning teiseks tulnud Ida-Virumaa järel oli meie võistkond kolmas.

Kodumaakonnale kuldmedali tõid püstolilaskuritest Anni Irs ja Aivar Vanakamar spordipüstoli ning klubi Pentathlon esindaja Tõnis Tiirik standardpüstoli veteranide arvestuses, Reijo Virolainen edestas vabapüstoli harjutuses 549 silmaga Läti olümpiakandidaate Emils Vasermanist ja Lauris Strautmanist, kes lasid vastavalt 549 ja 547 silma.
Püssilaskuritest oli edukaim Tuuli Kübarsepp, kes võitis 568 silmaga 3x20 lasku väikepüssi standardi ning oli Karina Kotkase 622,4 silma järel teine lamades harjutuses 618,8 silmaga.
Ülenurme pärit värske noorsõdur Lauri Lopp võitis juunioride hulgas kuldmedali lamades ja hõbeda standardis.

Meeste lamades harjutuses olid nagu 2 nädalat tagasi Eesti meistrivõistlustelgi teistest üle Meelis Kiisk 623,0 ja Andrei Mihhailov 620,4 silmaga. Kui siis jäi kõige napimalt medalist ilma Siim Christian Reppo-Sirel, siis seekord õnnestus tal tihedas rebimises 615,9 silma juures 0,1 silmaga edestada Kaur Laurimaad ja pronksmedal kätte saada.
Kolm hõbedat ja kolm pronksi tõid meile liikuva märgi laskurid Lauri ja Hillar Loot ning Indrek Kaarna, kuid kullad võtsid mõlemas harjutuses Harjumaa laskurid. Kui veteranide arvestuse ei saanud keegi vastu Väino Ellerile, siis mehed olid džentelmenid ja loovutasid mõlemad kuldmedalid Heili Lepale.
Kõik tulemused ja keeruline punktiarvestus on koondprotokollis

Lisa kommentaar

Email again: