Kommenteeri

Uued võistlusformaadid

Spordivõistluste korraldamisele seatud piirangud, mis ei luba suurt hulka inimesi ühel ajal ühte kohta kokku tulla, on pannud laskureid mõtlema, kuidas selles olukorras siiski omavahel võimeid võrrelda.

Kuna õhkrelvadest laskmises on keskkonna mõjud väikesed, siis talvehooajal on erinevates tiirudes lastud tulemused täiesti võrreldavad. Nii on mitmed võistluste korraldajad pakkunud välja võimaluse lasta harjutused oma kodutiirus ja saata tulemused neile.

Vladimir Sidorovi mälestusvõistlused

Eestis pakkus sellise võimaluse esimesena välja Narva Laskespordiklubi, kelle poolt tavaliselt detsembrikuus peetav Vladimir Sidorovi mälestusvõistlus oli edasi lükatud. Nüüd tehti juhend ringi ja võistlejad, kes muidu üheks päevaks Narva sõitsid, lasid nüüd oma lasud vabalt valitud kohal ja ajal ning saatsid tulemused 27. veebruariks Narva kohtunikele. Järgmiseks päevaks oli koondprotokoll valmis ja osalejatele laiali lähetatud ning nädala pärast jõudsid ka iga harjutuse ja vanusegrupi kolme parema laskuri auhinnad pakiautomaati.

Piltidel: Kerili Uin

Pildidel: Kerili Uin

Elvasse saabus päris suur karp karikatega. Kõige tähelepanuväärsem on meie noorimate tüdrukute saavutused. Kerili Uin ja Lara Urvast on tulnud trenni alles hiljuti ja see oli nende esimene võistlus. Harjutuses 20 lasku toelt 14 aastaste ja nooremate vanusegrupis said nad vastavalt 209,5 ja 204,8 silmaga esimese ja kolmanda koha. Sama noorte tüdrukute 20 lasku püsti harjutuses võitis esikoha Kaile Ülper 199,3 silmaga.

Vanusegruppide teisest otsast tuli Elvasse kolmas esikoht, sest esimest aastat veteranide hulka kuuluv Reijo Virolainen oli teistest eakatest laskuritest 383 silmaga tublisti parem. Kuid meeste hulgas 60 lasku lastes tuli tal 571 silma juures tunnistada Raul Erki paremust, kes seekord oskas 2 silma rohkem koguda ja lasi 573 silma.

Kõrgetasemelises naiste õhupüssi harjutuses võitis kolmanda koha karika Marianne Tavits 617,2 silmaga. Marleen Riisaar lasi 613,9 silma ja sai 5. koha, Ele Loot oli 609,4 silmaga 6. ja Kristina Mölder isikliku rekordi 607,6 silmaga 7.kohal.

Poiste 40 lasu õhupüssi harjutuses oüstitas uue isikliku rekordi Mihkel Villem Kõps ja sai 395,5 silmaga kolmanda koha. Kohe tema järel oli neljas Kristofer-Jaako Kivari ning kuues Kaimar Kalnitski.

Tüdrukute võistluses viis Nathalie Lessing oma isikliku rekordi 399,5 silmani, kuid pidi leppima neljanda kohaga. Kõik tulemused on leitavad lõplikust võistluste protokollist.

Raul Krusta 34. memoriaal

Veebruarikuus pidasid omavahel arvestust ka liikuva märgi laskurid. Seda Raul Krusta 34. memoriaali nime all. Elvasse tõid siin auhinnalisi kohti isa-poega Hillar ja Lauri Loot. Kui 30+30 lasku harjutuses oli Endi Tõnisma järel teisel kohal Lauri ja kolmandal Hillar, siis 20+20 lasku mix harjutuses kohad vahetusid ning Hillar jättis poja kolmandaks. Võitis seekord Jaanus Kala Männikult.

Veteranide 20+20 lasku harjutuses võitis Hillar Loot esikoha Endi Tõnisma ja Hannes Kruusi ees. Tulemustest saab ülevaate protokolli piiludes.

Rahvusvahelised online-võistlused Poolas ja Soomes

Rahvusvahelisel tasemel kasutasid kodutiirus laskmise varianti poolakad ja soomlased. Bialystokis toimub Polish Open Kaliber on kombineeritud võistlus, sest lisaks online-laskmisele toimub samal ajal ka kohapealne võistlus, kus sügisel toimuvale põhivõistlusele eelneb ka kolm etapivõistlust.

Püssilaskureid osales kokku 98 ja meie parimana oli Marianne Tavits 615,6 silmaga 63. kohal. Meelis Kiisk lasi 613,6 silma ja Marleen Riisaar 608,6 silma ning Kristina Mölder 605,5 silma. Püstoli laskuritest sai meie parimana Reijo Virolainen 41. koha, kuid tulemus 561 silma polnud päris tema tavalisel tasemel. Kristina Kiisk suutis seekord lasta 545 silma ja oli 63 võistleja hulgas 54. kohal. Vaata õhupüssi harjutuse tulemusi siit ja õhupüstoli harjutuse tulemusi siit.

Kiirelt organiseeris oma võistluse Soome laskespordi eestvedaja Markko Leppä, kes ristis selle Home Range Competition nimega. Viie riigi 111 laskuri hulgas oli ka kuus Elva klubi laskurit. Seekord Reijo ei vääratanud ja 573 silma andis talle meeste arvestuses 2. koha. Naiste samas harjutuses sai Kristina Kiisk 544 silmaga 3. koha.

Meeste õhupüssi harjutuses jäi Siim Christian Reppo-Sirelil kolmandast kohast puudu vaid 0,6 silma, seejuures edestas ta esmakordselt ka oma uut klubikaaslast Meelis Kiiska. Naiste õhupüssi arvestuses sai Marianne Tavits 614,4 silmaga 5. koha ja Ele Loot 609,2 silmaga 7. tulemuse. Kõiki tulemusi saab võrrelda protokollis.

Kaitseliidu Sakala maleva meistrivõistlused

Üks vahetu võistlus siiski jõuti enne täielikku tiirude sulgemist pidada Kaitseliidu Sakala maleva poolt, kus meie klubi kaitseliitlased Marianne Tavits ja Kristina Mölder oma vanuseklassis õhupüssi harjutused vastavalt 377 ja 382 silmaga kindlalt ära võitsid.

Võitlusel osalesid ka Kaitseliidu ülem Riho Ühtegi ja spordipealik Margus Purlau. Kaitseliidu uute järgunormide täitjaid leiab protokollist hulgaliselt.