Kommenteeri

TREENERITE KOLUMN | Aprillis algas laskuritel tulirelva hooaeg

Aprill on laskespordi kalendris selline ülemineku kuu, kus lõpetatakse õhkrelva hooaeg ja võetakse suund tulirelvadega välitiirudes laskmisele. Sellest põhimõttest on kantud ka kahe Eesti laskespordi pikima traditsiooniga võistluste programmid, mis mõlemad toimuvad aprillis.

Karl Kontor õpetussõnu jagamas Lisell Väljakule
Aprill on laskespordi kalendris selline ülemineku kuu, kus lõpetatakse õhkrelva hooaeg ja võetakse suund tulirelvadega välitiirudes laskmisele. Sellest põhimõttest on kantud ka kahe Eesti laskespordi pikima traditsiooniga võistluste programmid, mis mõlemad toimuvad aprillis.

Nimelt jõudsid meie head sõbrad ja konkurendid Põlvast teisena peale Heli Rassi mälestusvõistlust poolesajanda juubeli tähistamiseni oma Põlva Karikavõistlusega.

Põlva lasketiiru ja klubi hing Anne Vasarik, kes on kõik need 50 aastat seda sündmust eest vedanud ja tagant tõuganud, korraldas ka nüüd suurepärase juubelivõistluse tähistamise, kutsudes kokku hulga laskespordi veterane. Võistluse avamine kujunes pikaks, sest vastastikku kinkide jagamine ei tahtnud lõppeda ja tiiru seinale riputatud ohtarad arhiivimaterjalid Põlva Karikavõistluse ajaloost pani vanade sõprade seltskondi Põlvas veedetud ilusaid aegu meenutama.

Juttu jätkus kauemaks, sest juubeli pidulik osa jätkus õhtul restorani külluslikult kaetud laudade taga. Sellega märgilased sündmused aga ei lõppenud, sest juba 20. mail kutsub Anne Vasarik taas sõpru ja tuttavaid Põlvas lasketiiru tähistama oma 80. juubelit, millega kaasneb tema elutööst pajatava raamatu esitlus.

Piduliku osa kõrval peeti siiski ka võidulaskmisi, kus Elva laskurite saavutustest tasub märkida „Parima püssilaskuri“ tiitli pälvinud Nathalie Lessingut, kes naiste lamades harjutuse võitis suurmeistri normi lähedase tulemusega 618,4 silma. Hooaja parimat resultaati näitas ka mitmekordne Põlva Karikavõitja Reijo Virolainen, kes sai õhupüstoli harjutuses kokku 574 silma.

Lisell Väljak spordipüstoli harjutuse tulejoonel.
Meie noor püstoli laskur Lisell Väljak on lõpetamas oma õhupüstoli hooaega, lastes 60 lasuga isiklikuks rekordiks 554 silma. Samas on ta alustamas tulirelva hooaega ja püstitas kohe samuti uue isikliku rekordi spordipüstoli harjutuses 557 silmaga.

Sellega Lisell õhupüstolit varna riputada veel ei saanud, sest Eesti koondise esinumbrina tuli tal sõita Leetu, et Euroopa Noorte Liiga Põhja regiooni võistlusel üritada pääsu sarja finaalturniirile. Paraku seal meie võistkonnal kõige paremini ei läinud, sest jäädi neljandaks ning esimesena finaali ukse taha. Seevastu püssilaskurite võistkonnal õnnestus kolmas koht välja lasta ning nemad sõidavad oktoobrikuus Serbiasse konkureerima Euroopa 10 parema riigi võistkonna seas.

52. Heli Rassi mälestusvõistluste karikad
Et naabrid Põlvast meist mööda ei läheks, tuleb jätkata Heli Rassi mälestusvõistlus korraldamist. Seekord kandis see järjekorranumbrit 52. Tänu tuntud headusele ja aktiivsele tutvustusele oli osavõtjate arv viimaste aastate suurim. Ei puudunud ka meie ja naaberriikide tipplaskurid. Pariisi olümpiamängudele pääsenud Peeter Olesk võitis 3 harjutust, sealhulgas tema põhiharjutuse olümpiakiirlaskmise tulemus 585 silma jääb vaid 1 silmaga Eesti rekordile alla ning oli ka selle võistluse parim rändkarikat vääriv tulemus. Samuti Pariisis võistlev lätlanna Agate Rasmane võitis õhupüstoli ja spordipüstoli  harjutused naiste arvestuses.

Elva laskuritest said kõrges konkurentsis esikoha Liikuva märgi Mix harjutuses Lauri Loot, kes täitis ühtlasi meistri järgunormi 379 silmaga ja Marleen Riisaar 50 meetri püssi kolme asendi harjutuse finaalis, kus osales absoluutarvestuse 8 paremat naist ja naisjuuniori. Viimasena finaali pääsenud Marleen näitas hämmastavat enesekindlust ja edastas lähimat konkurenti 7,8 silmaga võites finaali uue Eesti juunioride rekordit tähistava 455.6 silmaga.

Teise silmi pööritama paneva tulemuse serveeris võistluse noorim osavõtja Mirell Väljak, kes on alles 11 aastane, kuid lasi õhupüssi harjutuses 60 lasuga 613,4 silma, mis on loomulikult tema isiklik rekord, andes talle kuni 10 aastat vanemate konkurentide hulgas teise koha ja õiguse kanda meistri järgu märki, mille norm sai kuhjaga ületatud.

Mirelli vanem õde Liselll nihutas aga samal ajal oma sportpüstoli harjutuse rekordi 563 silmani ning sai absoluutarvestuse finaalis 3. koha. Lisaks sellele sai ta standardpüstolis 2. koha. Sellised tulemused lubavad lootusrikkalt vaadata suvehooaja poole.

Autor: Karl Kontor, Elva Laskespordiklubi treener

Lisa kommentaar

Email again: