Kommenteeri

Saaremaa Sügisel 3 esikohta Tuuli Kübarsepale

Elva laskurid käisid peale mitmeaastast pausi taas ühel omanäolisemal laskevõistlusel Saaremaa Sügis, kus Kuressaare laskespordi hing Martin Kosemets  on võistluse programmi lisaks traditsioonilistele püssiharjutustele pannud ka põnevad püstiasendi turniiri ja lamadesasendi ühe lasu võistluse.
Kõigis harjutustes peetakse naiste ja meeste ühist arvestust ning seekord jäid mehed sootuks esikohtadeta. Kolmes harjutuses võitis esikoha Tuuli Kübarsepp ja ühes Adele Karolina Kõre Ülenurmelt.
Tuuli alustas oma triumfi 3x20 lasku standardi kindla esikohaga. Tema 569 silmale sai kõige lähemale teise koha võitnud Sigrit Juhkam Männikult. Kolmas oli samuti MäLK-i laskur Martin Vendelin 563 silmaga, jättes neljandaks 560 silmaga oma hooaja parima tulemuse teinud Ele Looti. Kohe tema järel tuli 559 silmaga kolmas elvalane Marek Tamm.

Püstiasendi turniiril ei tulnud Tuulile esikoht sugugi kergelt. Olles kolmel korral võrdse halvima lasuga ümberlaskmisel, suutis ta siiski iga kord oma vastase alistada ja sai viimasena tulejoonele jäädes võitjana naeratada.
Lamades harjutuses lasi Tuuli esimeses vahetuses teistele ette 587 silma, mida järgneva kahe vahetusega keegi ületada ei suutnud. Kõige lähemal sellele oli meie Siim Christian Reppo-Sirel, kes kuni viimase lasuni võis Tuulit edestada.  Paraku viimane kuul maandus märklehes napilt kümne joone kõrvale üheksasse ja nii sai temagi kogusummks 587 silma. Kehvem viimane seeria jättis ta teiseks. Seda harjutust valitsenud Elva laskurid, kes kõik viiekesi olid seitsme parema hulgas, ei suutnud aga põhiharjutusele järgnenud ühe lasu võistlusel ideaalset lasku sooritada ning siin võitis osalustasudest kogutud auhinnaraha Ülenurme neiu Adele Karolina Kõre.
Selle huvitava ja pika traditsiooniga võistluse edasine saatus on aga küsimärgi all, sest kohalikust ajalehest saime lugeda, et kavandatava uue lasketiiru ehitus on minemas planeeritust kallimaks ja võimalik, et Kaitseliit loobub 10-kohalise sisetiiru rajamisest oma uude keskusesse. Viiel rajal on isegi treeningute läbiviimine keeruline, rääkimata võistluse korraldamisest. Loodetavasti siiski kohalik omavalitsus ja Kaitseliit leiavad probleemile lahenduse ning laskesport Saaremaal ei sure välja.
Viimase võistluse kõik Karin Muru poolt kokku loetud silmad on protokolli kantud