Kommenteeri

Püstolimeeste suvepikendus

Reijo rääkis juba kevadel, et tulirelvade hooaeg lõpeb Eestis liiga varakult ära ja lubas selle probleemi lahendamiseks ise midagi ette võtta

Suvel tuligi ta välja ideega korraldada Elvas septembrikuu lõpus püstolilaskurite võistlus, millele pani nimeks „Kuldne Leht“. Ühepäevase võistluse programmi said standardpüstoli ja vabapüstoli harjutused, kusjuures viimase võitjate selgitamiseks peetakse ka vanade reeglite kohaselt finaal.

Osavõtjaid kogunes vähem, kui osaleda lubajaid varem oli, kuid nädal hiljem Euroopa Karikavõistluse finaalvõistlusele minejatele kujunes sellest hea kontrollvõistlus. Need kolm meest, Peeter Olesk, Reijo Virolainen ja Aivar Vanakamar domineerisidki mõlemas harjutuses. Standardpüstolis sai Kuldse Lehe karika Peeter 564 silmaga, edestades Reijot vaid 1 silmaga. Aivar lasi nendega võrdselt kuni kahe viimase 10 sekundilise seeriani, mis kukutasid ta 548 silma peale ja neljandale kohale. Kolmas oli 557 silmaga Marek Multram Kaiust.

Vabapüstoli põhiharjutuse võitis omakorda Reijo 543 silmaga, Peeter oli 538 silmaga teine Aivar 534 silmaga kolmas. Finaalis kukkus aga Peeter juba teisena välja ning Reijole ja Aivarile pakkus konkurentsi hoopis Valga noormees Kirill Lepman , kes lõpuks saigi enne viimaseid laske juhtinud Aivarist jagu ja võttis teise koha. Reijost seekord veel tema jaks üle ei käinud, esikohast jäi puudu 2,8 silma.

Lõpliku suvepikenduse said aga Kuldse Lehe peategelased Lapua European Cup finaalvõistlusel Portugali pealinnas Lissabonis. Täiskaliibrilise püstoli harjutuses oli konkurents väga tihe ja pjedestaalile soliidsete rahaliste auhindade järele pürgisid ka meie finalistid. Peetril jäi esikohast puudu 2 ning kolmandast kohast 1 silm, Reijol vastavalt 3 ja 2 silma. Reijo reaalsed šansid esikohta võita rikkusid kas nappi kaheksat ringmärgi ühes seerias ning õnnetu kuus silma ilmuva märgi teises seerias. Esikoha ja 2400 € pistis taskusse karikasarja Elva etapi mõlema harjutuse võitja Ruslan Lunev Aserbaidžaanist. Sama silmaga jäi teiseks taanlane Allan Geijl. 580 silma lasid soomlane Markko Talvitie ja prantslane Boris Artaud. Sisekümnete edu viis auhinnalaua äärde meie põhjanaabri. Nende järel tulidki meie Peeter 579 ning viienda ja Reijo 578 silma ning kuuenda kohaga.

Standardpüstoli harjutuse võitis 574 silmaga eelmisel päeval napilt auhinnata jäänud Boris Artaud, edestades ühe silmaga Lunevit. Kolmas oli teine prantslane Alban Pierson 569 silmaga, kes jättis auhinnata neljandale kohale 2 silma vähem lasknud Peeter Oleski. Reijo ja esmakordselt sellise tasemega võistlusel osalenud Aivar paremate hulka ei pääsenud, sest sooritused jäid veidi alla nende tavapärastele esitustele. Reijo jäi 556 silmaga 12. ja Aivar 538 silmaga 20. kohale.
Koondprotokoll räägib lõplikku tõde selle võistluse kohta

Täiskaliibrilise püstoli harjutuse esikolmik Allan Gejl, Ruslan Lunev ja Markko Talvitie


Lisa kommentaar

Email again: