Kommenteeri

Põlva KV parim püssilaskur on Tuuli Kübarsepp

Tuuli jätkas eelmisel võistlusel alustatud isiklike rekordite uuendamist Põlva Karikavõistlustel. Ja tegi seda sellisel tasemel, et ta tunnistati võistluse parimaks püssilaskuriks.
Põlva Karivavõistlus on Heli Rassi mälestusvõistluse järel teine pika traditsiooniga laskespordisündmus, mis ei näita hääbumise märke. Siia tullakse ikka hea meelega, et peale pikka õhkrelva hooaega teha esimesed vormi testimised tulirelvade harjutustes. 
Sel aastal kandis võistlus 44. järjekorranumbrit. Võistluse programm on nende aastate jooksul vähe muutunud. Vaid meeste vabapüstol on asendunud õhupüstoliga. Kuid nüüd võiks mõelda rahvusvaheliste määruste muutumise tõttu ka naiste 3x40 lasku standardi kavva lülitamise üle.
Kui varem on seda harjutust vabade kohtade olemasolul lasknud paar naislaskurit väljaspool arvestust, siis nüüd oli neid juba viis. Ja paremad tulemused tulidki nende relvadest. 
Anžela Voronova 1171 silma on vaid 7 silma vähem, kui äsja Mehhikos püstitatud esimene maailmarekord selles harjutuses. Peale põlvelt asendit oli ka Tuuli  Anželaga samas graafikus, sest mõlemad lasid 392 silma. Tasavägist jätku võis oodata ka lamades asendis, sest mõlemal on need tugevad. Kuid konkurents sai ootamatu lõpu juba Tuuli viienda lasu järel, mis siiani tuvastamata põhjusel oli 5 silma. Pisarsilmil lõpuni lastud asend andis kokku vaid 383 silma. Peakonkurent kadus oma 396 silmaga silmist ja teisedki tulid lähemale. Õnneks suutis Tuuli šokist taastuda ja püstiasendis tegi korraliku 371 silma, mis tõstis ta isikliku rekordi 1146 silmaga teisele kohale. Ametlikult võitis harjutuse Andrei Mihhailov meeste parimana 1145 silmaga. Teiseks jäi 10 silma isiklikku rekordit parandanud ja Tuulit raskel hetkel toetanud klubi- ja elukaaslane Marek Tamm 1128 silmaga. Ain Muru Männikult oli kolmas 1120 silmaga.
Järgmisel päeval tegi Tuuli järeldused ebaõnnestunud lamades laskmisest. Seni laitmatult teeninud, kuid eelmisel päeval kauge lasu teinud kallis Eley padrun jäeti kõrvale ja rauda läks treeningutel kasutatav Standard Plus. Väikesed korrektuurid tegi ta ka relva seadistuses ning oligi endine kindlus taastunud. Esimesed seeriad 100 ja 99 silma tulid kiirelt, kuid siis juhtus taas äpardus, sest Tuulil purunes märklehe lint. Kohtunikud parandasid seda pea veerand tundi  ja ilma proovideta uuesti laskmist alustades tuli sisse kaks üheksat. Kuid kindlus taastus kiiresti ning viimase kolme seeriaga tuli veel vaid kaks üheksat juurde. Taaskord uus isiklik rekord 595 silma ületab suurmeistri normi ja jäi püüdmatuks ka kõigile konkurentidele. Anžela Voronova ja meeste võitja kohalik laskur Siim Tirp lasid ühe silma vähem.  Seepärast tunnistatigi Tuuli võistluse parimaks püssilaskuriks.
Teise napi karikavõidu tõi Elvasse Reijo Virolainen meeste õhupüstoli harjutuses 567 silmaga, edestades Põlva lasketiiru kasvandikke Peeter Oleskit 1 ja Argo Kurge 2 silmaga. Samas tiirus oma nurgas mõõtu võtnud liikuva märgi laskuritest oli Elva parimana Hillar Loot 495 silmaga kolmas. Võitis Jaanus Mugu Männikult 531 silmaga. Indrek Kaarna sai viienda ja Hillari poeg Lauri kuuenda koha. Tütar Ele tuli naiste õhupüssiharjutuses  tihedas konkurentsis hea  tulemusega 404,9 silmaga viiendaks, kuigi poole harjutuse järel oli lausa teisel kohal. Valeria Koljuhhina Narvast suutis võitjana lasta 412,8 silma.
Naiste õhupüstoli harjutuses tegi teine narvalanna Aleksandra Moissejeva suurmeistri normi ületava tulemuse  382 silma ning tunnistati sellega parimaks püstolilaskuriks. Tubli oli ka meie Anni Irs, kes 360 silmaga võitis viienda koha.
Tulemused on tabelisse kantud.

Lisa kommentaar

Email again: