Kommenteeri

Polonia 2017

Traditsiooniliselt on Elva laskurite aasta esimeseks suureks võistluseks olnud Leedu pealinnas Vilniuses toimuvad rahvusvahelised õhkrelva võistlused. Erandiks polnud ka see aasta ja rõõmustada võib enim just noorlaskurite heade tulemuste üle.

Võistluste formaat näeb ette kaks korda põhiharjutuse läbilaskmist, millega selekteeritakse viimasel päeval toimuvaks finaaliks 27 paremat püssi-ja püstolilaskurit. Meil seekord kahjuks finaali asja polnud, kuid keegi ei võistelnud alla oma võimete või hetke vormi.

Noorte arvestuses sai meie laskuritest kõige ilusama tulemusega hakkama Marleen Riisaar, kelle tulemus 396,5 on ka tema uueks isiklikuks rekordiks. Selle tulemusega sai Marleen 32 võistleja seas tubli 14. koha. Maarja Pihlapi tulemus 391,3 andis talle 18-nda koha ja Marianne Tavits oli 385,9 silmaga 23. Eestlaste edukaim oli klubi Mälk noorlaskur Sigrit Juhkam tulemusega 407,3 silma, kuid see paraku neljandast kohast kõrgemat ei andnud.

Juuniorite arvestuses hoidsid eestlased paremusjärjestuses ilusti kokku, Ele Loot oli tulemusega 398,5 üheksas ja kohe tema kannul Karita Ers tulemusega 396,8. Vahetult nende ees oli selles arvestuses eestlaste edukaim Kaiu klubi laskur Marjana-Kristiina Meronen tulemusega 399,0 silma.

Naiste arvestuses saavutas Tuuli Kübarsepp 400,4 silmaga kaheksanda koha. Ka siin oli Eesti edukaim Männiku klubi laskur Anžela Voronova, kuid paraku ka siin ei andnud tulemus 409,8 kõrgemat kohta kui neljas.

Meeste arvestuses oli Lennart Pruuli esimesel päeval lastud tulemusega 603,7 silma kokkuvõttes kuues ja nagu eestlastele kombeks sellel võistlusel, oli edukaim neljanda koha saavutanud klubi Mälk laskur Elmet Orasson tulemusega 605,3.

Finaalis näitasid kindlamat kätt noorlaskurid. Püssifinaali pani kinni 16-aastane Poola tüdruk Aleksandra Szutko ja püstolifinaalis ei jätnud teistele võimalust hiljuti ka Bialystoki võistlusel head närvi näidanud 19-aastane Leedu püstolilaskur Vilius Sabataitis. Eestlaste au päästis samuti 16-aastane Elise Saar, kellel õnnestus väljakukkumist vältida ja võitles lõpuks välja tubli viienda koha.

Lisa kommentaar

Email again: