Kommenteeri

PERSOON: Siim Christian Reppo-Sirel

Siim Christian alustas laskespordiga 2010. aasta sügisel, kui oli just Tartusse kolinud ja igavuse peletamiseks uut hobi otsis. Siim Christiani vanaisa Andrei Reppo kasvas Elvas üles ja tegeles samuti laskespordiga, tulles koguni 8 korda Eesti meistriks aastatel 1982 - 1988. Just vanaisa jälgedes käimine tundus Siim Christianile loogilise valikuna.
Kui palusime Siim Christianil meenutada oma algusaastaid laskespordis, ütles ta: "Esimene aasta või kaks ei tulnud mul laskmine üldse hästi välja, aga ma nautisin seda üüratult esimesest trennist alates." Paljud noored kaotavad laskespordi vastu huvi kui kohe esimestel kordadel ideaalseid sooritusi ei suudeta teha. Nagu teame, tundub laskesport pealtnäha kergem kui see tegelikult võibolla on. "Mulle meeldis, kuidas korralikult trenni tehes oli näha pidevat arengut ning sain oma eesmärkide täitmise üle uhkust tunda", tõdes Siim Christian, mis teda ikka ja jälle trennidesse tagasi tõi.

"Üritan meeles pidada, et tegelen laskespordiga enda meelelahutuseks. Mulle meeldib, et ma pean täielikult keskenduma oma tegevustele ja seda tehes pole ruumi kõrvaliste mõtete jaoks. See on mu jaoks kui meditatsioon - kõik maailma mured ununevad."

Laskesport on hea viis distsipliini, keskendumisvõime, kehakontrolli ja enesekindluse arendamiseks. Siim Christiani arvates on laskesport suurepärane hobi nii noortele kui ka täiskasvanutele. "Laskesport on mänginud suurt rolli minu arengus ning olen läbi selle saanud palju unustamatuid mälestusi ning eluaeg kestvaid sõprusi", lisab Siim.

"Mulle on alati meeldinud, et laskespordis peab täielikult keskenduma" ütles Siim ja lisas, et trennis ja võistlustel pole ruumi kõrvaliste mõtete jaoks. Siim kirjeldab, et kõik üleliigne on vaja peast välja visata nii, et jääb vaid laskmine. Siim Christiani jaoks on laskesport kui meditatsioon - kõik maailma mured ununevad natukeseks ajaks ja ta saab täielikult keskenduda millelegi nii lihtsale kui laskmine seda on. 

Siiani on Siim Christiani parimad saavutused laskesportlasena olnud 2018. aasta võistkondlik Eesti meistritiitel ja 2020. aasta individuaalne 3. koht Eesti meistrivõistlustel lamades harjutuses. Siimu sihiks on järgmistel aastatel taas individuaalselt poodiumikohtadele tõusta ning lõpuks ka kõrgeimale astmele astuda. "Usun, et suuremad saavutused on mul veel ees", lausub Siim enesekindlalt.

Kui uurisime, mis on tema lemmik harjutus laskespordis, siis oli Siim kindel, et lamades harjutus tulirelvast laskmises. See on talle alati kõige rohkem meeldinud ning selles on ka püssi liikumise üle kõige suurem kontroll. "Ma saan usaldada, et hea soorituse korral on lask märklehe keskel," põhjendas Siim oma lemmik harjutuse valikut. 

Siim Christian on juba üle 10 aasta laskespordiga tegeledes kogenud nii tõuse kui mõõnasid. Nõuanne, mida ta alati üritab meeles hoida on: "Et ma mäletaksin, miks ma üldse laskespordiga tegelen ja vastus on, et enda meelelahutuseks", avaldas ta ja usub, et pole mõtet halbu tulemusi hinge võtta ja tuju alla lasta. Pärast kehva võistlust peaks eluga edasi minema ja tuleviku peale mõtlema, küll siis tulevad ka paremad tulemused.

Peamise laskespordist loobumise põhjusena toob Siim välja ajapuuduse. Kooli, töö ja eraelu kõrvalt ei ole täiskasvanuikka jõudes enam nii palju vaba aega ja energiat trenni jõudmiseks. Siim peab trenni puhul kvantideedist olulisemaks kindlasti kvaliteeti. Ta tõdeb, et ka tema ei jõua liiga tihti trenni, kuid üritab alati igast trennist ja igast võistlusest võtta maksimumi. "Kui iga kord tegevused täielikult läbi mõelda, tekib usaldus oma tegevustes ning saab oma tehnikat usaldada ka vähese trenni tagant", ütles Siim lõpetuseks. 

Siim Christian kuulub ka 2021. aasta Euroopa Meistrivõistlustel Eesti koondisesse ning kõik klubikaaslased soovivad talle palju edu ja täpset silma kõiges, mis tulevik toob!

Lisa kommentaar

Email again: