Kommenteeri

Münchenis maailma tipplaskuritega konkureerimas

Jaanuari viimasel nädalal osalesid Elva parimad laskurid Münchenis toimunud ühel maailma suurimal õhkrelvade võistlusel.
Müncheni olümpiatiirus peetud võistlusel osales üle 600 laskuri 51 riigist. Maailma tippudest olid puudu vaid Hiina ja Korea riikide sportlased. Kolme päeva jooksul lasti kaheksas võistlusklassis harjutused koos finaalidega kaks korda läbi.
Euroopa laskuritele oli see viimane jõuproov enne kontinendi meistrivõistlusi Györis, kus mängitakse välja viimased Rio olümpiamängude kohad. Elva Laskespordiklubist lähevad neid püüdma Reijo Virolainen meeste õhupüstoli ja Tuuli Kübarsepp naiste õhupüssi harjutuses. Veel kogesid Münchenis suurvõistluse hõngu Lennart Pruuli meeste õhupüssi ja juunioride Euroopa meistrivõistlustele kandideerivad Ele Loot ja Karita Ers naisjuunioride õhupüssi arvestuses.
Elvalaste parima, 54. koha saavutas naisjuunioride arvestuse teises stardis Ele Loot. Rahulikult ja kindlalt tegutsedes püstitas ta uue isikliku rekordi 408,2 (täisarvudes 390 silma), millest rohkem on sel hooajal Eestis lasknud vaid kolm naist.
Kõige terasemalt jälgisime meie olümpialootuse Reijo Virolaineni esinemist. Esimeses stardis kippus pikalt suurvõistlustest eemalolek tema enesekindlusele mõju avaldama ning esimesed seeriad tulid vaevaliselt. Siiski asi edenes ja viiendaks seeriaks oli juba tunnetus parem. Viimased lasud siiski kümneid ei lisanud ja nii kujunes seeriaks 92,93,94,94,97,93, mis kogusummas tegi 563 silma ja andis 74. koha.
Teisel päeval alustas Reijo hoopis teise mehena. Neli seeriat tulid heas tempos tulemustega 96, 96, 97, 97. Ka viienda seeria algus kulges ilusti, nii et 46 lasuga oli Reijol vaid 16 miinust, mis eeldas tulemust 580 silma ringis. 47. lasul aga sõrm vääratas ja lask läks lahti enne, kui Reijo jõudis püstoli märki viia. Nagu Reijo hiljem rääkis, võttis tulemuseks olnud 7 silma pinged maha, kuid paraku nii maha, et kadus ka kontsentrerumine. Lisandusid veel kaks kaheksat ja hulga kümne lähedasi üheksaid ning viimase 14 lasuga tehtud 14 miinust andsid kogusummaks 570 silma ja 57. koha. Finaali viis tulemus 581 silma ja võidu võttis seal Vladimir Gontšarov Venemaalt 203,5 silmaga. Reijo äsja püstitatud Eesti rekord 201,7 oleks andnud teise koha, sest türklase Yusuf Dikeci tulemus oli 201,3 silma.
Teised meie laskurid lasid oma hetkevormi tasemel, kuid nende tulemused jäid seekord veel maailma tipplaskurite nimedest kubiseva protokolli tagumistele ridadele.
Eestit esindasid Münchenis veel Narva treeneri Aleksander  Makarovi õpilased, kellest parimana püstitas Valeria Koljuhhina naiste õhupüssiharjutuses 416,8 silmaga uue Eesti rekordi, milega saavutas 16. koha. Ainuke lask kümnest väljas oli tal üks 9,9 silma. Veera Rumjantseva lasi naiste õhupüstoli harjutuse teisel päeval 379 silma, millega oli 20. kohal. Narvalaste head tulemused baseeruvad suuresti sellistel suurvõistlustel sageli osalemises. Nüüd on ka meie laskurid ühe hindamatu kogemuse võrra rikkamad.

Lisa kommentaar

Email again: