Kommenteeri

Laskuritel algas talvine õhkrelva hooaeg

Üleminek õhkrelvadega võistlemisele on sel aastal varajasem ja äkilisem, sest oktoobri keskpaigast alates toimuvad igal nädalavahetusel kusagil võistlused. See on tingitud sellest, et lisaks esialgu kalendris olnutele lisanduvad kevadel ära jäänud ja sügisesse lükatud võistlused. Tore on muidugi see, et esimesed võistlused polnud tiitlivõistlused ja nii Ülenurme GSK kui ka Ida-Virumaa lahtistel meistrivõistlustel olid kavas harjutused ka kõige noorematele. Nii said alles sügisel trenni tulnud lapsed juba oma esimesed võistluskogemused kätte. 

Asmus Bürkland ja Mait Hanni
Kuna Ülenurme tiir on remondis, siis aitasime naabrite võistluse seekord Elvas korraldada. Koduseinad aitasid võita mitmeid medaleid ja saavutada hooaja alguse kohta häid tulemusi. Nii võitis naiste õhupüssiharjutuse Marleen Riisaar 614,2 silmaga. Marianne Tavits oli Kaiu laskuri Susanna Sule järel kolmas. Meeste sama harjutuse võitis Meelis Kiisk 616,2 silmaga, kuid meeste õhupüstolis ei saanud Lennart Saarepuu noorte konkurentide Jaanus Laiduse ja Ragnar Juuriku vastu ning jäi kolmandaks.

Noorte arvestuses lasti 40 lasku ja siin tõid Elvale hõbemedalid Nathalie Lessing, kes kaotas Männiku neiule Berit Liivamaale ning poistest Kristofer-Jaago Kivari, kes kaotas vaid Karel Udrasele Ülenurmelt. 

Asmus Bürkland
  
Asmus Bürkland ja Mait Hanni oma esimesel võistlusel

Kõige nooremad tulevikulootused lasid õhupüssi istudes toelt. Alla 10 aastaste tüdrukute hulgas võitis Peedu kooli laste duellis Minna Juhkam Annemarii Kiiska ja alla 14 aastaste tüdrukute seas viis parima tulemusega 206,8 silma esikoha Väike-Maarjasse Jane Sumre, jättes teiseks Elva tüdrukud Lisell Väljaku 206,1 ja Lara Urvasti 205,7 silmaga. Alla 10 aastaste poiste hulgas lasid oma esimesel võistlusel aga Mait Hanni ja Asmus Bürkland, kes tulid vastavalt esimesele ja teisele kohale!

Lara parandas oma tulemust aga nädal hiljem kui lasi Ida-Virumaa lahtistel samas harjutuses tulemuseks 206,9 silma. Sellega võitis ta kahe Narva tüdruku järel pronksmedali. Lisaks lasi Lara ka harjutust 20 lasku püsti ning sai 180,9 silmaga samuti kolmanda koha.

Lara Urvast

Kolmanda pronksmedali tõi Elvasse Kristina Kiisk 549 silmaga naiste õhupüstoli harjutuses. Seevastu tema abikaasa Meelis Kiisk püstitas õhupüssi harjutuses oma hooaja isikliku rekordi 623,2 silmaga, ületades suurmeistri normi ja võites esikoha suure ülekaaluga järgmiste võistlejate ees. 

Täpsemad tulemused on näha protokollides ja järgmised võistlused juba novembrikuu nädalalõppudel. Siin on kümme järgmist võistlust, kus Elva laskurid tulejoonel:

  • 6. novembril Eesti noorte MV ja Eesti C-klassi MV
  • 6. novembril Elmar Kivistiku mälestusvõistlused
  • 7. novembril Jõudi MV
  • 14. novembril Eesti juunioride MV
  • 20. - 21. novembril Eesti B-klassi MV
  • 25. - 28. novembril Polish Open Kaliber 2021
  • 27. - 28. novembril Põlva lahtised MV
  • 4. detsembril Eesti Karikavõistlused ja Eesti võistkondlikud MV

Lisa kommentaar

Email again: