Kommenteeri

Kahe päevaga neli laskevõistlust

Elva laskuritel oli toimekas nädalalõpp, sest kalendrimuudatuste tõttu langes ühele nädalalõpule neli võistlust kahes kohas. Nii võisteldigi möödunud laupäeval Haapsalus Eesti Noorte ja c-klassi meistrivõistlustel ning Tabiveres Elmar Kivistiku mälestusvõistlustel ning pühapäeval taas Haapsalus maaspordiliit JÕUD meistrivõistlustel.
Püstolilaskurid Tabiveres tulejoonel

Tabiveres peeti laupäeval juba 17. Elmar Kivistiku mälestusvõistlused, kuhu pääses edetabeli põhjal kolm meie laskurit. Kuna samal ajal Haapsalus kevadel edasi lükatud Eesti noorte meistrivõistlustel olid kasutuses kõik meie õhupüssid, siis pidid Tabiveres Marianne Tavits ja Ele Loot laskma laenatud relvadega.

Ele kohanes kiiremini ja sai Valeria Matšeli järel teise koha, Mariannel oli sättimist rohkem ja nii pidi ta seekord leppima 5. kohaga. Õhupüstoli harjutuses juhtis võistlust pidevalt Reijo Virolainen, kuid viimase lasuga tuli ohtlikult lähedale Raul Erk. Siiski võttis oma järjekordse Elmar Kivistiku võitjakarika meie mees, seda juba seitsmendat korda võistluse ajaloos.

Vasakult: Marianne, Reijo ja Ele

Elmar Kivistik (13. november 1905 – 7. detsember 1973)

Elmar Kivistik. FOTO: Photopress Schweizer-Bilderdienst/Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

• MM-võistlustelt 13 kulda, 3 hõbedat, 3 pronksi
  • 8 maailmarekordit (individuaalsed+võistkondlikud)
  • Paljukordne Eesti meister ja rekordiomanik
  • Enim MM-tiitleid võitnud Eesti sportlane
Loe rohkem Elmar Kivistikust ja tema saavutustest Postimehe Kuulsuste halli rubriigist.

Samal ajal Haapsalus alustas esimesena võistlust Eesti C-klassi meistrivõistlustel meie võistkonna pesamuna, alles 12 aastane Lara Urvast.

20 lasuga õhupüssist sai ta 180,4 silma, mis andis tubli 6. koha. Paar vahetust hiljem asus Lara uuesti tulejoonele ja sai endast kuni 6 aastat vanemate tüdrukute hulgas Eesti noorte meistrivõistluste protokollis 16.koha. Temast eespool oli ka 4 meie neiut. Kaile Ülper sai 14. koha, Mariette Pennar 10. ja Nathalie Lessing 7.koha. Marleen Riisaar pidas tasavägise võistluse Anastassia Olewicziga, kuid pidi siiski lõpuks narvalanna 2,2 silmalist paremust tunnistama ja hõbemedaliga leppima. Sama karva medali sai ka meie tüdrukute võistkond, kus peale Marleeni osalesid Nathalie ja Mariette, kaotust Narvale kogunes vähem kui 5 silma.

Poiste õhupüssi harjutuses võitis Elva võistkond koosseisus Mihkel Villem Kõps, Kristofer-Jaago Kivari ja Marten Padar pronksmedali, jäädes alla Narva ja Ülenurme võistkondadele. Individuaalselt sai Mihkel 7. ja Jaago 8.koha, Marten oli 11. ja individuaalvõistlejana Kaimar Kalnitski 12.kohal.

Nathalie Lessing

Kaimar Kalnitski

Pühapäeval jätkus laskmine Haapsalus maaspordiliit JÕUD meistrivõistluste raames. Nüüd parandas Kaimar oma eelmise päeva tulemust 15 silmaga ning oli meie parima meesjuuniorina viies, jättes Jaago kuuendaks. Tüdrukute arvestuses parandasid oma eelmise päeva tulemusi Mariette ja Nathalie, saades vastavalt 6. ja 4.koha, kusjuures Nathaliel jäi oma uue isikliku rekordiga 401,4 silma medalist puudu vaid 0,1 silma ja selle näpsas temalt parim sõbranna Marleen.

Jõud MV tulejoonel Haapsalus. Vasakult Marleen, Marianne ja Lara.

Täiskasvanute arvestuses tõid Tartumaale medalilisa Marianne Tavits, saades 407,9 silmaga teise koha naiste arvestuses, kus võidu võttis Katrin Smirnova Ida-Virumaalt 412,5 silmaga. Meeste õhupüstoli arvestuses on aga Reijo Virolainen jõudnud juba veteranide vanuseklassi, kus ta võitis esikoha kogu võistluse parima tulemusega 381 silma. Kullasära lisasid Meelis ja Kristina Kiisk, kes võitsid suure eduga vastavalt meeste õhupüssi ning naiste õhupüstoli harjutused.

Maakondade vahelises punktiarvestuses võttis kindla esikoha kodukandi toel suure võistkonna välja pannud Läänemaa. Tartumaa, kus lisaks Elva laskuritele osalesid tugevalt ka Ülenurme täpsuskütid, võitis teise koha. Kolmanda koha heitluses edestas Viljandimaa 1 punktiga Harjumaad.

Võistluste ametlike protokollidega saab tutvuda meie kodulehel Võistlused > Tulemused.

Eesti noorte MV õhupüssi harjutuse võistkondliku hõbemedali omanikud. Vasakult Nathalie Lessing, Mariette Pennar ja Marleen Riisaar