Kommenteeri

Klubi peasponsor - SA Tehvandi Spordikeskus

Elva Laskespordiklubi ei saaks eksisteerida ilma arvukate heade koostööpartneriteta. Nende eluliselt tähtsate sidemete mõistmiseks tahamegi nüüd ja edaspidi tutvustada neid asutusi ja inimesi, kes teevad võimalikuks laskespordiga tegelemise Elvas.
Alustame kõige tähtsamast. Laskmine on võimalik vaid lasketiirus. Elvasse tehti esimene korralik lasketiir 1935. aastal Kaitseliidu poolt. Peale sõda oli kuurortlinnas vaikus ja rahu 20 aastat. Siis ehitati valmis Elva Laskespordibaas, mis oli tollel ajal kõige moodsam ja suurem laskespordikeskus kogu Nõukogude Liidus. Kuni Eesti Vabariigi taasiseseisvumiseni majandas keskus ennast suurepäraselt ise, korraldades suure impeeriumi laskespordiüritusi. Selle kõrval arenes ka kohalik laskesport.

Viimased 30 aastat on Elva lasketiir kuulunud erinevatele riiklikele organisatsioonidele ja saanud erinevas mahus dotatsioone, sest omatulu baasil ei olnud enam võimalik majandada. Hooned ja lasketiirud ning sihipärane tegevus nendes on suudetud säilitada ning palju uusi võimaluse juurdegi tekitada.

Aastast 2014 kuulub Tartumaa Tervisespordikeskuse nime kandev spordibaas riikliku sihtasutuse Tehvandi Spordikeskus koosseisu. Elva Laskespordiklubile ja laskespordile üldisemalt on need olnud head aastad. Tehvandi juhtkond on kuulda võtnud meie soove ja soovitusi laskespordi harrastamise tingimuste parandamiseks ning võimaluste piires investeerinud lasketiirude remonti, elektrooniliste märkide soetamisse ja uute teenuste juurutamisse. Laskespordivõistluste korraldamine on prioriteediks ja rajatiste ning inventari rent on tehtud laskuritele võimalikult soodsaks. 

Tulevikuplaanid keskuse arendamiseks on suurejoonelised ja nende realiseerumisel võib taastuda olukord, mis oli 50 aastat tagasi, kus suurest ühendriigist hakkavad laskurid massiliselt Elvasse käima.

Nimelt on plaanis rajada praeguse lasketiiru asemele täiesti uus rahvusvaheline laskespordikeskus, mis võimaldab korraldada kõrgeimal tasemel tiitlivõistlusi. Elva Laskespordiklubi omalt poolt teeb kõik võimaliku, et tõestada laskespordi olulisust ja sellise grandioosse rajatise vajalikkust just siia Elva mändide alla. 

Seni aga oleme tänulikud nende võimaluste eest, mida SA Tehvandi Spordikeskus on meile oma lasketiirudes pakkunud ning jätkame vastastikku kasulikku ühistegevust laskespordi hüvanguks.
 

Kuigi SA Tehvandi Spordikeskus ei toeta meie klubi otseselt rahaliselt, võime teda siiski strateegilise tähtsuse, lasketiirudesse tehtud investeeringute mahu ja teenustelt tehtud soodustuste alusel liikitada meie klubi peasponsoriks. Loe veel..

Sihtasustuse koosseisu kuuluvad: Tehvandi Spordikeskus, Kääriku Spordikeskus ja Tartumaa Tervisespordikeskus.

       

         

Lisa kommentaar

Email again: