Kommenteeri

Joa Pruksi mälestades

Joa Pruks oli mees, kes pühendas oma elu laskespordile ja perekonnale. Seda suurt panust hindavad kõrgelt tema pere liikmed, kes jätkavad Joa tööd laskespordi toetamisel ja laskurid, kes käivad Joa auks korraldatud võistlustel.

Kui eelmisel aastal peeti 4. Joa Pruksi Karikavõistlus suurejooneliselt Kääriku uues spordihallis, siis sel aastal tundus, et seoses riiklike piirangutega ei õnnestugi võistlust traditsioonilisel ajal korraldada.

Perekonnaga nõu pidades otsustati siiski, et kuna treeningud kuni 11 inimesega grupis on lubatud, siis ametliku võistluse asemel korraldatakse treeninglaskmised, mille raames lastakse läbi õhkrelva harjutused vastavuses võistlusmäärustega. Tartumaa Tervisespordikeskuse saali paigutati 8 elektrooniliste märkidega varustatud laskekohta, kuhu korraga kutsusti laskma ühe klubi laskurid. Lisaks võistlejatele oli kohal 1 kohtunik ja 1-2 klubi treenerit, millega ei ületatud lubatud grupi suurust. Peale pausi ja eelmise võistkonna lahkumist sisenesid saali järgmise klubi maskides sportlased.

Noored püstolilaskurid Tartu Tamme koolist

Sel moel käis kolme päeva jooksul tulejoonel 127 laskurit, kes kõik seisatusid korraks Joa Pruksi pildi ja mälestusküünla ees ning avaldasid sellega austust meie laskespordi suurkujule. Kokkuleppel Eesti Laskurliiduga arvestati kõiki tulemusi ka jooksva edetabeli kõlbulikena, mille alusel on nüüd võimalik treenerite nõukogul teha ettepanek Eesti koondise kandidaatide nimekirja koostamiseks. Need laskurid peaksid hakkama omavahel järgmise nädala laupäevaks planeeritud Eesti meistrivõistlustel, mis on ühtlasi ka koondise katsevõistlus, selgitama välja võistkonna liikmed, kes esindavad meie riiki Euroopa meistrivõistlustel, Põhjamaade meistrivõistlustel, Baltic Cupil, juunioride maailmakarikal ja maailmameistrivõistlustel. 

Naiste õhupüssi harjutuse 2. koht Susanna Sule
Täiskasvanute arvestuses näitasid kolmes harjutuses neljast parimat tulemust Elva klubi laskurid. Naiste õhupüssi harjutuses nihutas Marianne Tavits isiklikku rekordit taas pisut kõrgemale ja sai kokku 616,6 silma, edestades Kaiu neiut Susanna Sulet 1,5 silmaga.

Häid tulemusi näitasid ka teised meie tüdrukud. Marleen Riisaar oli 609,4 silmaga kolmas, Kristina Mölder isikliku rekordi 605,9 silmaga neljas, Ele Loot 602,2 silmaga viies ning samuti kõvasti isiklikke rekordeid parandanud Nathalie Lessing 596,9 silmaga kaheksas ja Elgitha Vaarik 584,5 silmaga 11. kohal. 

Meeste õhupüstoli harjutuses pani neljapäeval Reijo Virolainen teistele orientiiriks paika 569 silma ja laupäeva õhtuks, mil viimased laskurid tulejoonelt lahkusid, ei suutnudki keegi seda ületada. MäLK laskuril Raul Erkil jäi 6 silma puudu ja Väike-Maarja noormehel Jaanus Laidusel 7 silma.

Esmakordselt Elva Laksespordiklubi all üles astunud Meelis Kiisk
Esmakordselt Elva Laskespordiklubi all üles astunud Meelis Kiisk näitas parimat tulemust 613,0 silma meeste õhupüssi harjutuses ja tema abikaasa Kristina oli naiste õhupüstoli harjutuses kolmas 542 silmaga. Kuidas ühe käega püstolit hoides kümneid lasta, näitas Viljandi klubi treener Kairi Heinsoo ette oma õpilastele ja kõigile teistele, saades 557 silmaga kindla esikoha.

See jäi ka Viljandi laskurite parimaks saavutuseks, sest noorte arvestuses läksid esikohad teistele klubidele. Neidude õhupüstoli võitis Elerin Ross Ülenurme Gümnaasiumi Spordiklubist ja noormeeste sama harjutuse Ragnar Juurik Kaiust 346 silmaga.

Neidude õhupüstoli harjutuses 1.koha saavutanud Elerin Ross
Neidude õhupüssi harjutuse võitis Annika Sarna Männiku klubist 392,9 silmaga, jättes teiseks meie klubi pesamuna Kaile Ülperi, kes kirjutab nüüd isiklikuks rekordiks 382,4 silma. Poiste sama harjutuse edukaim oli Karel Udras Ülenurmelt 399,5 silmaga, jättes teiseks-kolmandaks Elva poisid Mihkel Villem Kõpsi 385,1 ja Kristofer-Jaago Kivari 378,3 silmaga.

Laskurite hajutamise tõttu autasustamist kohapeal läbi ei viidud, kuid Joa perekonna poolt võistluseks varutud karikad toimetatakse paremaid tulemusi näidanud sportlastele hiljem kätte.

Tulemused on aga koheselt nähtavad ametlikus protokollis. Kõiki pilte näeb pildigaleriist.


   

Lisa kommentaar

Email again: