Kommenteeri

Hõbedased tüdrukud

Eesti noorte meistrivõistlustel Männiku lasketiirus võitsid Elva tüdrukud lamades harjutuses võistkondliku hõbemedali. Individuaalselt jäi Marleen Riisaarel kuldmedalist puudu 0,2 silma.
Võistlus oli põnev ja närvesööv juba enne selle algust. Võistkonna kolmas põhiliige Emily Malkus ei saanud isiklikel põhjustel osaleda ja nii pidime tema asendama alles teist korda seda harjutust võistlustel laskva Elgitha Vaarikuga. 

Esimeses vahetuses läksidki tulejooonele Elgitha ja meie esinumber Marleen. Kuni viienda seeria teise pooleni lasi Marleen suurepärases tehnika ja rütmiga, olles teinud vaid 3 üheksat, Siis läks tihedus veidi pealt ära ja ta võttis puhkepusi. Peale seda ei olnud ka esimesed lasud keskel ning parandusi tehes liikus tihedus teisele poole kümmet, Sellise sihiku kruttimise tagajärjel jäid kahe viimase seeria tulemused veidi väiksemaks ja see võimaldas lõpus temast vaid 0,2 silmaga mööda minna ja Eesti meistritiitli ning kuldmedali napsata Narva tüdrukul Anastassia Bobõleval. Marleeni isiklik rekord paranes siiski 6 silma võrra ja on nüüd 614,7 silma. Meistrinormist jäi seekord veel 1,2 silma puudu.
Samal ajal tegi oma esimesel tiitlivõistlusel enda praeguste võimete kohaselt  väga head tööd ka Elgitha. 570,8 silma jättis kõik võimalused meie võistkonnale hõbemedalite eest võidelda, sest Narva oli juba esikoha kindlustanud. Marianne Tavits pidi laskma selleks teises vahetuses veidi üle 600 silma. Ta alustaski suurepärase 103 silmase seeriaga ja ka teine seeria algas kenasti, kuid siis tekkis mõõnaperiood, mille ületamiseks kulus ohtrasti aega ning kui kohtunik ütles, et on jäänud vaid 10 minutit, oli Mariannel veel tegemata 24 lasku. Õnneks ei sattunud ta paanikasse, tõstis küll laskmise tempot, kuid korralik tehnika säilus ja mida kiiremini ta lasi, seda täpsemini ta seda tegi. Kaks minutit enne kella kukkumist oli teha veel kuus lasku ja meeletule tempole vaatamata lasi Marianne need kõik kümnesse ning aega jäi üle täpselt 5 sekundit. Kogusumma 602,2 silma tähendas seda, et olime võitnud Männiku naiskonda täpselt 2 silmaga ja hõbemedalid kuulusid meile.
Pühapäeval 3x20 lasku standard harjutuses osalesid meilt vaid Marleen ja Marianne, kes said vastavalt 548 ja 531 silmaga 5. ja 8 koha. Esikoha võitis uue Eesti noorte rekordiga 578 silma Katrin Smirnova Narvast.

Lisa kommentaar

Email again: