Kommenteeri

Euroopa karikafinaalis 2 elvalast

Kodutiirus toimunud Lapua European Cup sarja viimasel etapil lunastasid finaalvõistusele pääsme mõlemad võistlusel osalenud Elva Laskespordiklubi liikmed Reijo Virolainen ja Aivar Vanakamar.
Kui Reijol oli juba eelmiselt Soome etapilt finaalikoht käes standardpüstoli harjutuses, siis Elvas  sai ta selle koha ka teises kavas olnud harjutuses - täiskaliibri püstolis. Selleks tuli tal lasta selle hooaja parim tulemus 582 silma, millega ta sai võistlusel kuuenda koha. Kuid kuna eespool olnud võistlejates kolmel olid juba finaalipääsmed olemas, siis sai Reijo kolmandana selle siit endale. Harjutuse võitis kõrgeklassilise 589 silmaga Aserbaidžaani esindaja Ruslan Lunev, jäätes 587 silmaga teiseks prantslase Alban Piersoni ja kolmandaks 586 silmaga Eesti esinumbri Peeter Oleski.
Standardpüstoli harjutuses jätkas juunikuus sõjaväelaste maailmameistriks tulnud Lunev oma võimast esitust. Lastes tulemuseks Elva tiiru rekordit ületava 580 silma, edestas ta teisi medalivõitjaid  Franck Kieferit Prantsusmaalt ja Engel Torbenit Saksamaalt 16 silmaga. Eestlastest oli taas parim 560 silmaga neljandaks jäänud Peeter Olesk, kuid võrdselt 557 silma lasknud Reijo Virolainen ja Aivar Vanakamar olid vastavalt kuues ja seitsmes. Reijo alustas harjutust väga kindlalt ja edestas esimese kolmandiku järel isegi Lunevit, kuid kiiremates seeriates tulid mõned nõrgad sooritused sisse ja nii tundis ta ilmselt pettumust käest libisenud medalivõidu üle. Seevastu Aivar rõõmustas vägagi oma saavutuse üle, sest seitsmes koht andis tallegi viimase pääsme oktoobris Lissabonis peetavasse finaali. Põnevust lisas asjale veel tihe konkurents soomlase Antti Jokineniga, kes sai tulemuseks samuti 557 silma, ja kellel oli Aivariga ka võrdselt sisekümneid. Kui siis võrreldi viimaseid seeriaid, olid ka need võrdsed, nii nagu eelviimasedki. Alles tagantpoolt kolmanda seeria kõrvutamisel sai Aivar ühesilmalise paremuse ja jättis soomlase finaalist välja.
Elektooonilistesse märkidesse lastud võistlus kulges ladusalt ja tõrgeteta. Korraldus ning laskepaik pälvis osalejatelt, Euroopa Laskespordi Föderatsiooni esindajatelt ja peasponsori Lapua juhtkonnalt vaid kiidusõnu, mis annab alust loota, et Elva kinnistub Euroopa Karikasarja võistluspaikade nimistus.
Elvas lastud tulemused on pandud koondprotokolli samal ajal Võrus peetud 300 meetri püssiharjutuste tulemustega.

Lisa kommentaar

Email again: