Kommenteeri

Eesti Karikasari lõppes Männikul

KL MäLK Karikavõistlusega tõmmati joon alla käeoleva aasta Eesti Karikavõistlusele. Elva laskurid tõid tänu heale esinemisele läbi hooaja ning edukale viimasele etapile koju 7 erinva suurusega karikat.
Naiste püssilaskurite mõlemas harjutuse võttis Tuuli Kübarsepp karikasarja üldvõidu. Seda tänu viimasel etapil näidatud suurepärastele tulemustele. Lamades harjutuses sai ta suurmeistri normi ületava 619,4 silmaga kindla esikoha ja kuna sarja senine liider Marjana-Kristiina Meronen oli alles kuues, siis kogusid nad võrdselt 43 punkti, kuid Tuuli sai esikoha tänu viimase etapi paremusele.
3x40 lasku standardis püstitas ta 1151 silmaga uue isikliku rekordi ning kuigi Anžela Voronova võitis 1158 silmaga esikoha, jättes Tuuli teiseks, siis kokkuvõttes tagas see ikkagi karikavõidu meie laskurile.
Meeste püssiharjutuste mõlemad esikohad viimasel etapil tulid samuti Elvasse. Lamades harjutuses lasi Siim Christian Reppo-Sirel isikliku rekordi 615,2 silma ning võttis kindlalt 12 punkti, kuid sarja kokkuvõttes jäi auhinnalisest kohast siiki 3 punkti puudu ning tuli leppida viienda positsiooniga.
Standardis võitis MäLK karika 1118 silmaga Marek Tamm, kuid temalgi jäi kokkuvõttes pjedestaalile jõudmiseks punkte väheks ning tuli leppida neljanda kohaga.
Püstoli harjutustes jätkas elvalaste edukat päeva Reijo Virolainen, kes tegi isikliku rekordi täiskaliibrilise püstoli harjutuses ja võttis esikoha 585 silmaga. Seejuures oli konkurents nii tugev, et suurmeistri normi ületasid peale Reijo veel 3 meest. Standardpüstoli harjutuses jäi Reijo 563 silmaga Peeter Oleski ja Nemo Taburi järel kolmandaks. Karikasarja punktide kokkuliitmise järel selgus, et Reijo on kolmes harjutuses saanud teise koha. Lisaks nimetatutele ka vabapüstolis, kus Elvale tuli ka kolmanda koha karikas, mille võitis Aivar Vanakamar.
Liikuva märgi harjutuste kokkuvõttes sai segajooksude harjutuses hooaja jooksul kolmel osaletud võistlusel esikohad saanud Henri Pikk kolmanda koha.