Kommenteeri

Elva laskesportlastele 22 medalivõitu Eesti meistrivõistlustelt

Sel aastal peeti esmakordselt suvised Eesti meistrivõistlused tulirelvadest laskmises täiskasvanutele ja juunioridele eraldi. Maikuus isekeskis Männikul võistelnud juuniorid said nüüd möödunud nädalavahetusel uue võimaluse konkureerida ka Eesti täiskasvanute meistritiitlile Elvas.

Elva võidukas püstolinaiskond. Vasakult Lisell Väljak, Anni Käärst ja Kristina Kiisk
Selle võimaluse kasutasid edukalt ära naisjuuniorid püssilaskurite harjutustes, kus kuuest medalist vaid ühe sai juuniori seast väljas olev sportlane. See oli 23 aastane Katrin Smirnova Narvast, kes finaalis edestas oma noori võistkonnakaaslasi, 14 aastast Olesja Issatšenkovat ja 20 aastast Anastassia Olewitczit. Põhiharjutuses oli parim Olewicz 585 silmaga ja teisena läks finaali isikliku rekordi 578 silma lasknud meie Marianne Tavits. Paraku üle 30 kraadise leitsakuga lastud finaalis jäi Marianne seitsmendaks. Põhiharjutuse tulemuste summas arvestust peetud võistkondlikus konkurentsis jäi meie esimene naiskond, kus lisaks Mariannele lasid Ele Loot ja Marleen Riisaar, kolmandaks Narva ja Männiku naiskondade järel.

Vasakult Marianne Tavits, Marleen Riisaar, Ele Loot

Paremini läks laupäevane lamades harjutus, kus Marleen kaotas Eesti meistritiitli Olewiczile vaid 0,2 silmaga, tulemused vastavalt 617,4 ja 617,2 silma. Individuaalsele hõbemedalile lisandus ka võistkondlik hõbe, millesse panustasin ka Marianne ja Nathalie Lessing. Meie teine naiskond Ele Loot, Tuuli Kübarsepp ja Kristina Mölder oli samuti medalikonkurentsis, kuid Kristina relva tehniliste probleemide tõttu see jäi realiseerimata.

Meeste püssilaskurite harjutustes ei õnnestunud meie võistkonnal eelmise aasta meistritiitleid kaitsta. Pidime tegema ka kooseisus viimasel hetkel muudatuse, sest Siim Christian Reppo-Sireli trauma ei võimaldanud tal kaasa võistelda. Siiski saime võistkonnaga Meelis Kiisk, Marek Tamm ja Kristofer-Jaago Kivari lamades harjutuses kolmanda koha Narva ja Männiku meeskondade järel. Kolme asendi standardis 3x20 lasku pani oma paremuse kindlalt nii põhiharjutuses 585 silmaga, kui ka finaalis 459,4 silmaga maksma Meelis Kiisk.

Vasakult Henri Pikk, Hellar Sile (KL MäLK), Lauri Loot
Liikuva märgi tiirus oli meie edukaim laskur Henri Pikk, kes võitis mõlemas harjutuses hõbemedali. Teda toetasid hästi Lauri Loot, kes sai 30+30 lasku harjutuses kolmanda koha ja Ele Loot, kes oli naiste 20+20 lasku mix harjutuses samuti kolmas.

Meeskondade vahel käis väga tasavägine võistlus Elva ja Männiku esimeste võistkondade vahel. Kui esimesel päeval 30+30 lasku harjutuses jäi 2 silmaga peale Männiku, siis teisel päeval mix harjutuses tulid Eesti meistriks Henri Pikk, Lauri ja Hillar Loot, edestades Männiku laskureid vaid 1 silmaga.

Suurem medalite sadu tuli meile sel korral aga püstoli tiirudest. Otsa tegid lahti naised reedel standardpüstolis, kus 2 silmase eduga Kristiina Kiiski ees võitis kuldmedali küll Triin Kuusik Haapsalust, kuid lisaks Kristinale pääses poodiumile meie Anni Käärst, kes sai kolmanda koha eest kaela pronksmedali. Võistkonnaga, kuhu kolmanda liikmena meie staažikate daamide kõrval kuulus 16 aastane Lisell Väljak võideti aga kindel esikoht. Sama kolmik jätkas sama kindlalt ka laupäeval, kui võideti teine meistritiitel 30+30 lasku spordipüstoli harjutuses. Lisaks pääsesid kõik meie naised ka finaali, Lisell ja Anni 550 silmaga, mis olid päeva 3-4 tulemus ning kaheksandana 540 silmaga ka Kristina.

Finaal kulges suures osas samuti meie laskurite dikteerimisel. Esimeste seeriatega sai suure edu Kristina, võistluse keskel tegi ilusaid seeriaid Anni ja asus ise võistlust juhtima, kuid kõige vägevama lõpuspurdi tegi siiski Narva laskur Oksana Frojan, kes viimase seeriaga möödus 1 tabamusega Annist, jättes talle hõbeda ja pronksi Kristinale. Lisell oli parima juuniorina kuues.

Meeste püstoli harjutustes võitis Reijo Virolainen individuaalselt täiskomplekti medaleid, tulles Eesti meistriks standardpüstoli harjutuses 562 silmaga, jäädes Fred Raukase järel teiseks täiskaliibrilise püstoliga võisteldes ja kolmandaks vabapüstoli tiirus narvalaste Andrei Brenkini ja Sergei Potaševi järel.

Autasustamisel riputati Reijo kaela ka tema ja võistkonnakaaslaste medalid, sest standardpüstolis aitasid hõbemedali võidule kaasa Lennart Saarepuu ja Aivar Vanakamar ning vabapüstoli harutuses pronksmedali võidule Lennart ja Heldur Kurig, kes tegid hea töö eelmistel päevadel, kuid võistluse viimase päeva õhtul toimunud autasustamisel kohal ei viibinud.

Ainuke harjutus, kus Elva laskurid pildil ei olnud, oli olümpiakiirlaskmine, kus ühe möödalasu teinud Reijo jäi esimesena finaalist välja. Kuid just sellest sündmusest edastas Postimees TV liikuvat pilti, sest kohal oli ka meie laskesporti Pariisi olümpiamängudel esindav Peeter Olesk. Kuna ta keskendub olümpia eel oma põhiharjutusele, siis seekord ta teisi distsipliine kaasa ei teinud. Lemmikalal tundub aga vorm olevat paljulubav, sest põhiharjutuses jäi tal 585 silma juures Eesti rekordist 1 silm puudu ja finaalis oli tema edu lausa 11 tabamust hõbeda võitnud Nemo Taburi ees. Põnevat finaali on võimalik järele vaata ka Postimehe veebis.

Kui eelnevast loost välja noppida vaid arvud, siis Elva Laskespordiklubi medalisaak nendelt Eesti meistrivõistlustelt on individuaalselt 2 kulda, 6 hõbedat ja 5 pronksi ning võistkondlikult 3 kulda, 3 hõbedat ja 3 pronksi. Kokku 22 medalivõitu meie sportlastele! Palju õnne kõigile sportlastele ja treeneritele! Edu loomulikult ka Peetrile peagi algavatel Pariisi suveolümpiamängudel!