Kommenteeri

Eesti noorte meistrivõistlustelt 2 hõbedat

Elva tüdrukute püssi võistkond kaitses eelmisel aastal Eesti noorte meistrivõistlustel lamades harjutuses võidetud võistkondlikku hõbemedalit. 
Mullusest võistkonnast oli nüüd kooseisus vaid Marleen Riisaar, kes siis jäi individuaalarvestuses napilt teiseks. Uued liikmed olid Emily Malkus ja Nathalie Lessing, kellest just viimane serveeris meeldiva üllatuse, võites 607,5 silmaga individuaalse hõbemedali ja täitis esmakordselt I klassi laskuri järgunormi. Marleen oli esikoha konkurentsis kuni eelviimase seeriani, kui tugevneva tuulega võideldes tuli alla vanduda nii oma nooremale võistkonnakaaslasele, kui ka Narva tüdrukutele Anastassia Olewiczile, kes võitis kindlalt 614,2 silmaga esikoha ning Anastassia Bõbõlevale, kes vaid 0,6 silmaga võttis temalt pronksmedali. Kuna ka meie võistkonna kolmas liige Emily Malkus lasi hästi, saades 596.3 silmaga 8. koha. siis tuli kaotus kindlale favoriidile Narva võistkonnale vaid 7,7 silma.
Üle mitme aasta saime kokku ka poiste võistkonna ja kuigi medalini veel ei jõutud, siis võistkondlik viies koht ja meie parimana Kritofer-Jaago Kivari 11. koht annavad lootust edaspidiseks.
Teisel päeval lastud 3x20 lasku standard harjutuses kordas Marleen oma eelmise aasta tulemust 548 silma ning ka koht jäi viiendaks, nagu aasta tagasi. Esikohta kaitses Katrin Smirnova Narvast, kuid siis püstitatud Eesti noorterekordist 578 silma jäi seekord 4 silma puudu.
Tulemused on kantud protokolli. Seal on lamades harjutuses näidatud tulemused ka täisarvudes ning selle praeguseks kehtetu reegli alusel oleks Nathalie saanud esikoha. Kuid tänapäeval jagatakse medalid siiski täpsema mõõtmise alusel ja nii ei ole siin midagi vaidlustada ega kahetseda.

Lisa kommentaar

Email again: