Kommenteeri

Balti Karikas jäi Eestisse

Täpselt 6 aastat tagasi Elvas alguse  saanud Baltic Cup rahvusvaheline laskevõistlus tuli rotatsiooni korras tagasi Elvasse ja nagu eelmistelgi siin peetud võistlustel õnnestus Eesti kondisel rändkarikas koju jätta.
Riikidevahelises arvestuses kindlalt Lätit, Leedut ja Soomet edestanud Eesti koondise võitu panustasid kenasti ka Elva laskurid
Kui esimesel päeval tuli kolm erinevat karva karikat, kuldne Tuulile lamades harjutuses, hõbedane Reijole  ja pronksine Annile standardpüstolis, siis teistel päevadel lisasid liikuva märgi laskurid kaks hõbedast karikat. Henri Pikk oli teine 30+30 lasku harjutuses ning Lauri Loot 20+20 lasku mix harjutuses.
Kõige napimalt jäi meeste lamades harjutuses medalita Lennart Pruuli. Kaotus kolmandaks tulnud narvalasele Vladislav Lušinile oli vaid 0,3 silma. Kaks esimest, Leedu ja Eesti parimad püssilaskurid Karolis Girulis ja Meelis Kiisk jäid siiski kaugele ette.
Neljanda koha võitles tuulises naiste standardi finaalis välja Ele Loot, kes sinna pääses napilt põhiharjutuse kaheksandana. Võitis Eesti naiskonna liider Anžela Voronova
Ele jõudis finaali ka õhupüssi harjutuses, kus lõpetas viienda kohaga. Taas tõi esikoha punktid koju Voronova. 
Naisjuunioride õhupüssi harjutuses pääses kolmandana põhivõistluselt edasi Marianne Tavits kuid finaalis pidi ta leppima 6.kohaga. Kaksikvõidu tõid Eestile Narva tüdrukud Anastassia Olewicz ja Katrin Smirnova.
Naiste püstoliharjutustes sai kaks finaalikohta aina isiklikke rekordeid püstitav Anni Irs. Spordipüstoli 558 silma viis ta seitsmendana finaali ja seal tuli kuues koht. Õhupüstoli harjutuses oli 545 silma esialgu kuues tulemus ning finaalis kerkis ta taas ühe koha võrra viiendaks. Mõlemad finaalid võitis kindlalt Leedu esinumber Gabriele Rankelite.
Meie järelkasvu osas teeb aga kõige rohkem head meelt, et naisjuunioride lamades harjutuses oli 12 parema hulgas 5 Elva tüdrukut.
Kogu võistluse ülevaate saab tulemuste protokollist

Lisa kommentaar

Email again: