Kommenteeri

Eesti meistrivõistlustelt tõid Elva laskesportlased koju 6 medalit

Kahel järjestikusel nädalavahetusel peeti Saku spordihoones Eesti meistrivõistlusi õhkrelvades laskmises - 4.veebruaril selgitasid isekeskis paremusjärjestuse juuniorid ja 11. veebruaril lasti absoluutarvestuses täiskasvanute medalitele.

Eesti meistrivõistlustelt medaleid ja isiklikke rekordeid noppinud sportlased (vasakult Meelis Kiisk, Ele Loot, Marleen Riisaar, Nathalie Lessing ja Siim Christian Reppo-Sirel)

Medalistid Marleen (vasakul) ja Nathalie

Elva Laskespordiklubi pani juuniore välja 6 püssi- ja 1 püstoli harjutuses.

Poiste 60 lasku õhupüssis sai põhiharjutuse tulemuste põhjal finaali 8 parema hulka Mihkel Villem Kõps, kelle tulemus 583,1 oli paremuselt kuues. Kristofer-Jaago Kivari lasi 568,7 ja sai 11. koha. Finaalis suutis Mihkel Villem ühe koha võrra oma positsiooni parandada ning saavutas 5.koha. Medalitest kuld ja pronks läksid Ülenurme noormeestele, kellest juunioride meistriks tuli Karel Udras ning kolmanda koha sai Manfred Kukk. Nende vahelt võttis hõbemedali vaid 11. aastane Pärnumaa KL poiss Markus Minn.
Poiste püssi finaal. Mihkel Villem paremalt esimene.

Neidudest olid meil õhupüssiga tulejoonel Marleen Riisaar, Nathalie Lessing, Kaile Ülper ja Kristina Mölder. Kaks esimest said kolmanda ja neljandana finaali, Kaile jäi esimesena välja ning leiab oma nime protokolli 9. realt. Kristina sai 13. koha 20 võistleja hulgas. Finaalis oli lisaks meie tüdrukutele Susanna Sule Kaiu LK-st ja viis Narva laskurit. Finaal kulges aga selliselt, et üksteise järel kukkusid välja just Narva tüdrukud, sealhulgas viimasena ka mullune Eesti meister ja põhiharjutuse ülekaalukalt võitnud Anastassia Olewicz.

Neidude õhupüssi harjutuse esikolmik. Vasakult Marleen Riisaar, Susanna Sule ja Nathalie Lessing.

Kolmanda koha ja pronksmedali kindlustas endale Marleen, kuldmedali matšis asusid Eesti meistrit selgitama Nathalie ja Susanna. Meie lootus kullale üha suurenes, sest Nathalie alustas väga kindlalt ning asus kullamatši juhtima punktidega 15 : 9, mis tähendas, et võiduks oli vaja vaid 1 punkti. Paraku järgmised lasud võistlusärevuse tõttu enam nii hästi ei õnnestunud ja Susanna viigistas kolme lasuga seisu 15:15. Järgmise lasuga lasid mõlemad võrdse tulemuse ja seisul 16:16 tehti esimene lisalask, mis Nathaliel oli 9,8 ja Susannal 10,0 ning millest piisas ülipõneva duelli ja kuldmedali võitmiseks. Kuid 2 medalit ja tugevate Narva laskurite poodiumilt kõrvale tõrjumine pakkus kõigile rõõmu, sest ületas kõik ootused.

Lisell Väljak

Viimase võistlejana asus elvalastest võistlustulle meie ainuke püstolilaskur Lisell Väljak. Põhiharjutuses jäi tulemuseks 519 silma, mis on tema tavalistest tulemusest veidi vähem, kuid sellest piisas parasjagu viimasena finaali saamiseks. Seal kukkusid aga eeldatavad tugevamad konkurendid Liselli ees järjest välja ning lõpuks jäid tema ette vaid medalivõitjad Sirli Likk Tamme Laskurist, Marja Kirss ja Vanessa Pokk Viljandist. 4. koht 16 aastasele ja teist aastat treenivale laskurile on igati väärikas saavutus.

Nädal hiljem olime samas Saku saalis tagasi veidi suuremas koosseisus.

Edetabeli tulemuste põhjal pääses Elva Laskespordiklubi laskureid Eesti meistrivõistluste lõppvooru kokku 6 püstoli ja 8 püssilaskurit ning lisaks 4 liikuva märgi laskurit, kes võistlesid pühapäeval Männikul. Haiguste tõttu siiski 4 meie esindajat tulejoonele ei jõudnud. Esimesena asusid Eesti meistreid selgitama mehed püstolilaskureid ja siin tabas meid kohe külm dušš, sest ka kõige vanemad inimesed ei mäleta, et Reijo Virolainen oleks kunagi õhupüstoli finaalist välja jäänud. Nüüd see juhtus ja 557 silmaga jäi ta 11. kohale. Ebaõnnestumise põhjuseks oskas arvata eelmisel päeval kogu keha räsinud raske füüsilise töö lähisugulase korteri kallal. Kuldmedal riputati Peeter Oleski kaela, kahvatumad medalid said MäLK esindajad Kristen Madissoo ja Raul Erk. Heldur Kurig sai 541 silmaga 29 võistleja hulgas 18. koha.

Naiste püstoliharjutus läks juba paremini, sest kuigi eelmise aasta meistritiitlit Kristina Kiisk polnud kaitsmas, pääses Anni Käärst 547 silmaga viimasena finaali. Seal oli esimene seeria lootustandev, kuid järgmises kahes tuli kaugeid laske sisse, mis ei võimaldanud tal oma kohta parandada ja nii tuli leppida 8. kohaga. Eesti meistriks tuli Veera Rumjantseva Narvast, kes kullamatšis alistas Marja Kirsi Viljandist. Tema treener Kairi Heisoo võttis pronksmedali. Meie nooremad püstolilaskurid Lisell Väljak ja Lagle Nõu said 527 ja 521 silmaga vastavalt 17. ja 20 koha.

Meelis (vasakul) ja Siim tulejoonel.

Meestest taltsutasid põhiharjutuses õhupüssi kõige osavamalt meie klubi laskurid Meelis Kiisk ja Siim Christian Reppo-Sirel. Saades vastavalt 618,2 ja 611,0 silma. Ka Mihkel Villem Kõps lasi oma hooaja parima tulemuse ja sai 595, 4 silmaga 13. koha. Finaalis jätkas Meelis enesekindlalt ja kaitses edukalt oma eelmise aasta meistritiitlit. Siimul kulges aga finaal vaevaliselt ja üksikutel laskudel vääratanud konkurendid päästsid teda korduvalt välja kukkumast. Nii purjetas ta kenasti kolmandaks ja sai kaela Eesti Olümpiakomitee 100 juubeliaasta pronksmedali. Meie meeste vahel sai hõbemedali Kaur Laurimaa Männiku klubist.

Vasakult Kaur Laurimaa, Meelis Kiisk ja Siim Christian Reppo-Sirel

Meeste medalitseremoonia

Meeste finaaliga samal ajal lasid naised oma põhiharjutust, et selgitada endi hulgast 8 finalisti. Meie kõik kolm kohale jõudnud võistlejat näitasid suurepärast vormi ja said kindlalt jätkata jahti
medalitele. Vahetult enne võistluse algust oma jope korrigeerivast remondist kätte saanud Marleen Riisaar lasi oma hooaja parima tulemuse 617,7 silma, millega platseerus kuuendaks. Ele Loot parandas mitme aasta tagust isiklikku rekordit üle kolme silma ja läks 618,7 silmaga finaali neljandana. Veel vägevamalt parandas oma senist tulemust Nathalie Lessing, kes lisas oma vanale rekordile 6,5 silma. 620,9 tagas talle teise asetuse finaalis Anastassia Olewiczi 625,2 silma järel. Nende tulemustega tõusid nad hooaja edetabelis vastavalt kolmandaks ja esimeseks. Kahju oli ainult sellest, et Nathalie tulemus jäi vaid 0,1 silmaga alla suurmeistri normile.

Finaal algas meie kolmikule väikeste äpardustega. Elel tuli sihik lahti ja ta ei jõudnud proovidega püssi päris peale keerata. Nathalil lipsas paar liiga kauget lasku sisse, mida enam parandada ei õnnestunud ja nii kukkusid mõlemad esimestena peale kolme seeriat konkurentsist välja. Nathalie 8. ja Ele 7. kohaga. Samal ajal jätkas Marleen tihedas esikoha konkurentsis ja oleks viimase lasuga võinud jõuda kullamatši. Puudu jäi 0,5 silma. Kuid tuleb rahul olla ka pronksmedaliga, sest neljandaks jäänud Katrin Smirnovat edestas ta vaid 0,1 silmaga. Põnevas esikoha duellis näitas taas kindlamat närvi Susanna Sule, kes alistas Olewiczi tulemusega 17:15 ja võitis nädalase vahega oma teise meistritiitli.

Elva tüdrukud, vasakult Ele, pronksmedalist Marleen ja Nathalie

Liikuva märgi tiirus tõi kastanid tulest, ehk ühe pronksmedali Elvasse Lauri Loot, võites peale
ümberlaskmist Viljar Noorega pronksmedali 20+20 lasku segajooksude harjutuses 347 silmaga. Kirkamad medalid läksid Jaanus Kalale ja Hellar Silele Männikult. 30+30 lasku harjutuses jäi Lauri neljandaks ja Indrek Kaarna viiendaks.