Kommenteeri

Edukad stardid Elvas ja Männikul

Oma populaarsuse tippu tõusnud Elva laskespordinädalal võidutsesid harrastajad. Kuid sellele eelnenud ja järgnenud nädalavahetuste võistlustel hiilgasid Elva tipplaskurid.
Kevadel ära jäänud Maaspordiliit "Jõud" meistrivõistlustel, millega paralleelselt peeti ka August
Liiviku memoriaal, võitis võistkondlikult kindla esikoha Tartumaa koondis. Peamiselt Elva ja Ülenurme laskuritest koosnev võistkond kogus peaaegu poole rohkem punkte kui teiseks jäänud Ida-Virumaa. Kolmandaks jäid Põlvamaa laskurid.

Meesjuunioride lamades harjutuses said 7 esimest kohta Tartumaa noored. Võitis Manfred Kukk Ülenurmelt, Elva poistest tuli Kristofer-jaago Kivari teiseks, Mihkel Villem Kõps kolmandaks, enne viimast seeriat juhtinud Marten Padar neljandaks ning Kaimar Kalnitski seitsmendaks. Meeste arvestuses võitis esikoha viimase vahetuse tuulevaikuse hästi ära kasutanud Ida-Virumaa mängiv treener Andrei Mihhailov, kes edestas napilt meie Meelis Kiiska ja Siim Christian Reppo-Sirelit. Naiste konkurentsis sai päeva parima tulemuse lasknud Harjumaa esindaja Svetlana Duledutko järel teise koha Tuuli Kübarsepp. Naisjuunioride hulgas sai hõbemedali Marleen Riisaar, kes jäi alla vaid Euroopa meistrile Katrin Smirnovale.

Väikepüssi 3x40 lasku standardis tõid Ülenurme poisid Karel Udras, Kahru Männik ja Manfred Kukk Tartumaale kolmikvõidu. Meestest oli suure eduga parim Meelis Kiisk ja naistest tulid Raplamaa esindaja Marjana-Kristiina Meroneni järel hõbedale-pronksile Tuuli Kübarsepp ja Karita Ers. Kõige kõrgetasemelisem ja tihedam oli konkurents naisjuunioride arvestuses, kus esikoha viis Ida-Virumaale Anastassia Olewicz 1152 silmaga. Kahesilmaste vahedega järgnesid talle Katrin Smirnova, Susanna Sule ja Marleen Riisaar.

August Liiviku memoriaali arvestuses peeti selles harjutuses ka finaal, kuhu pääsesid laskma üldarvestuse kaheksa paremat. Pineva duelli pidasid siin Marleen Riisaar ja Katrin Smirnova. Marleen juhtis enne viimast lasku 0,2 silmaga ja lasi ka selle korralikult, tabades 10,2 silma, kuid Katrin vastas 10,9-ga ja näpsas nii esikoha poole silmaga.

Kristina Kiisk

Anni Käärst

Püstolilaskurid toetasid kodumaakonda kolme esikohaga, millest kaks tõi Reijo Virolainen, ületades standardpüstolis suurmeistrinormi ning spordipüstolis meistrinormi. Naiste spordipüstolis oli parim Kristina Kiisk, kes Liiviku võistluse arvestuses peetud finaalis jäi teiseks, kaotades ühe tabamusega oma võistkonnakaaslasele Anni Käärstile, kes finaali pääses vaid tänu loobujatele.

Jooksva metssea harjutustest lisandus Tartumaale medaleid tänu perekond Lootile, sest vahelduva kiirusega laskmises sai poeg Lauri esimese ning isa Hillar kolmanda koha.

MSL "Jõud" MV täpsed tulemused leiab protokollist.
Võistluste galerii leiab aga SIIT.

Elva Laskespordiklubi edukaim klubi karikavõistlustel

Esialgu Elvas toimuma pidanud Eesti Karikavõistlused viidi suuremas osas üle Männikule. Vaid Jooksev Metssiga lasti meie tiirus ja siin suutis finaallaskmiste käigus kõik mehed alistada Lauri Loot, kuid parim naisvõistleja Heili Lepp jäi võitmatuks.

Männikul alustasid Elva laskurid bravuurselt. Lamades harjutuses tuli meestest Eesti karikavõitjaks Siim Christian Reppo-Sirel oma selle aasta parima tulemusega 617,4 silma. Andrei Mihhailovi järel tõi kolmanda koha Elvale Meelis Kiisk.

Elva naised olid veelgi tublimad ja sepitsesid lausa kolmikvõidu. Karikavõitja tiitli võttis endale Marianne Tavits, jättes väiksemad auhinnad Tuuli Kübarsepale ja Marleen Riisaarele. Hästi lasid ka Nathalie Lessing, kes jäi napilt viiendaks ja isikliku rekordi püstitanud Kaja Asi, saades seitsmenda koha.

3x40 lasku standardis tuli Elvale kaksikvõit, sest finaalis prognoositud võidu võtnud Meelis Kiisa kõrval tegi suurepärase esituse Siim Christian Reppo-Sirel, edestades kindlalt kõiki ülejäänud finaliste.

Naiste standardi põhiharjutuses püstitas Marianne Tavits 1153 silmaga uue isikliku rekordi, tõustes hooaja edetabelis teiseks ning minnes kindla favoriidina finaali. Paraku seal tabas teda põlvelt asendi ajal väike relvarike, mille tulemusena jäi ta algul finalistide rivi lõppu. Andmata alla tõusis ta hea lamades ja suurepärase püstiasendiga enne viimaseid laske kolmandaks, kuid siis vastas lähim konkurent tema 10,0 silma väärt lasule 10,5-ga ning nii tuli leppida seekord neljanda kohaga, kaotust kogunes vaid 0,2 silma. Harjutuse võitis põhiharjutuse 8. kohaga lõpetanud Valeria Matšel Narvast.

Püstolitiirust lisasid Elva auhinnakappi karikaid Kristina Kiisk naiste spordipüstoli harjutuses kolmanda koha võitmisega finaalis, kuigi põhiharjutuses näitas ta päeva parimat tulemust 572 silmaga.

Meeste vabapüstolis kaotas Reijo Virolainen suuremad karikad nõrga viimase seeriaga, jäädes napilt alla narvalasele Andrei Brenkinile ja Erik Amanile Männiku klubist.

Kokkuvõttes oli Elva Laskespordiklubi edukaim klubi, võites 10 karikat 24-st.