Kommenteeri

Tartu linna meistrid selgusid Elvas.

Tavaliselt tehakse kevadel välitiirudes esimesed lasud Heli Rassi mälestusvõistlustel. Sel aastal ei saanud aga Tartu ainukeses lasketiirus Tartu linna meistrivõistlusi pidada ning korraldajad, kelleks peale Joa Pruksi lahkumist on tema lesk ja tütred, tõid võistluse Elvasse.  

Püssilaskuritel oli kavas 3x20 lasku standard ja püstolitiirus jagati auhinnad spordipüstoli harjutuse 30+30 lasku tulemuste põhjal. Püssi harjutuses domineerisid naislaskurid. Võrdselt 566 silma lasid Elva Laskespordiklubi liider Tuuli Kübarsepp ja Haljala koolitüdruk Elise Saar. Võitja selgitamiseks tuli võrrelda viimast seeriat, kuid see ja ka eelviimane olid mõlemal võrdsed ning nii sai kuldmedali ja Tartu linna meistritiitli endale Tuuli tänu lamades asendi paremale teisele seeriale. Kuid Elise polnud kurb, sest teist päeva järjest püstitas ta isikliku rekordi. Eelmisel päeval Männikul õhupüssiharjutuses lastud 395 silma on ühtlasi suurmeistri normi tähistav tulemus. Kolmandaks jäi Anette-Caroline Kõre Ülenurmelt 563 silmaga.

Tartu linna meeste meister Lennart Pruuli poleks oma 554 silmaga üldarvestuses medalit saanud. Järgnevaid mehi edestas ta aga kindlalt, ses Marko Aigro suutis lasta 547 ja Siim Christian Reppo-Sirel 535 silma.

25 meetri tiirus oli täpseim Argo Kurg Põlvast 574 silmaga. Ilmuva märgi viimase seeriani lasi temaga võrdselt meie Aivar Vanakamar, kuid 90 silma Argo 98 vastu ei lubanud enamat kui teine koht 566 silmaga. Ka pronksmedal läks Põlvasse, Margus Uiboaid lasi 554 silma. Ringmärgi järel kolmas olnud Heldur Kurig taandus kogusummaga 535 silma viiendaks.

Naiste kuldmedal läks samuti Põlvasse. Mariliis Tiisleri tulemus oli  544 silma, Kairi-Liis Roonurmel Ülenurmelt 531 ja Margot Nigumannil Männikult 509 silma.

Elise Saar tõestab, et kui väga tahta, siis võib heaks laskuriks kasvada ka näiteks Haljalas.


Lisa kommentaar

Email again: