Kommenteeri

TREENERITE KOLUMN | Aasta esimesed kuud on meil kulgenud imekiirelt

Alustame uue rubriigiga, kus anname iga kuu alguses sõna Elva Laskespordiklubi treeneritele Marianne Tavitsale ja Karl Kontorile. Palume neil möödunud kuu tegemised ja käimised kokku võtta ning anda omapoolne hinnang kõigele olnule. Esimese treenerite rubriigi toob teieni Marianne!

Käesoleva aasta algus on läinud imekiirelt ja juba märkamatult ongi käes aprill. Paistmas on nii tulirelvahooaeg kui ka Heli Rassi mälestusvõistlus. Elva Laskespordiklubile on aprill veel viimane hingetõmbekuu, sest kuu viimasel nädalavahetusel toimuva Heli Rassi mälestusvõistlusega algab tihe võistlusgraafik meie sportlastele ning ees on ootamas ka mitmete suurte võistluste korraldamine klubil endal.

Märtsikuu käis veel suuresti õhkrelvadest laskmise tähe all. Tähtsaimad stardid tegid sel kuul meie noored sportlased Haapsalus - Eesti noorte meistrivõistlustel. Noored lasid hästi, vastavalt oma võimetele ning järgmiselt hooajalt võib neilt juba ka suuremaid tegusid oodata, sest võiduhimu neil juba jagub ja tehtud vigadest ollakse kärmed õppima! Ainsa medali, kuid see-eest kullakarva, tõi Elvasse Lisell Väljak. Eks ei saagi endale kehvemat sooritust lubada kui varasemalt aastalt on Eesti noorte meistritiitel samal alal kaista.

Kuna sel talvel oleme treeninud gümnaasiumi remondi tõttu vaid õhkrelva ning tulirelvaga laskmisele on tekkinud eelmiste aastatega võrreldes pikem paus, siis kasutasime ära võimalust ning osa noori võtsid osa ka Põlva Spordikooli lahtistelt meistrivõistlustelt, kus lisaks õhupüssile haarati juba ka spordipüssi järele. Tulemused olid sellise "ekspromt" laskmise kohta väga head ning Kristiina Hurt saavutas lamades harjutuses lausa 2. koha. Tundub, et laskmine ongi nagu rattasõit, mis juba nii kergelt meelest ei lähe, kui kord selle selgeks oled õppinud. Seda saab vaid stabiilsemaks, sujuvamaks ja täpsemaks treenida.

Aprillis võistleme ka C-klassi ehk kõige nooremate vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel Haapsalus ning vanemad laskurid osalevad 50. korda toimuval Põlva Karikavõistlustel! Loodetavasti jäävad need soojad kevadilmad püsima ning saame juba peagi alustada treeningutega ka Tartumaa Tervisespordikeskuse välitiirudes!


Autor: Marianne Tavits, Elva Laskespordiklubi treener

Lisa kommentaar

Email again: