Kommenteeri

Tartumaa taas parim laskespordi maakond

Massilisus ja meisterlikus tagasid Tartumaale ülivõimsa võidu Jõudi meistrivõistlustel maakondlikus arvestuses

Meie ühendvõistkond, kuhu kuulusid Elva, Ülenurme, Penthatloni ja Estaspordi sportlased, kogus hulga peale kokku 1130 punkti ja nii edestati viimaste aastate edukamat maakonda Ida-Virumaad 460 punktiga. Harjumaa kogus kolmandana 554 punkti ja Põlvamaa 528 punkti. Väiksemate võistkondadega osalesid veel Valga, Rapla ja Järvamaa. Täpsemad seisud leiab võistluse tulemuste protokollist.

Tartumaa ülekaalukas võit ei tulnud vaid tänu suuremale võistkonnale, vaid suvi läbi tehtud tõhusale tööle, mida tõestavad paljude laskurite paranenud tulemused.

Elva laskuritest olid kahe medaliga edukamad Tuuli Kübarsepp ja Marleen Riisaar. Tuuli võitis naiste arvestuses lamades harjutuse suurmeistri normi ületava tulemusega 619,5 silma ja oli kolmas 3x20 lasku standardis 560 silmaga. Marleen sai lamades harjutuses hooaja parima tulemusega 612,2 silma teise koha Narva neiu Katrin Smirnova järel ning oli kolmas standardis 568 silmaga. Siin jäi ta Smirnovast maha vaid 1 silmaga, kuid neid mõlemast möödus suurepärase 196 silmase püstiasendiga kokku 573 silma kogunud Anastassia Olewicz Narvast.

Hõbemedal tuli meile veel meeste lamades harjutuses, kus Siim Christian Reppo-Sirel parandas isiklikku rekordit üle 3 silma ning oleks 618,6 silmaga peaaega edestanud ka Eesti esinumbrit Meelis Kiiska Järvamaalt. Tänu viimasele heale seeriale jäi seekord veel kogenum konkurent 0,9 silmaga peale. Kolmanda koha tõi siin Elvale Marek Tamm 614,7 silmaga. Neidude hulgas jäi Nathalie Lessing 608,9 silmaga neljandaks, kaotades medali Harjumaa laskurile Elise Saarele vaid 0,4 silmaga. Noormeste arvestuses olid Marten Padar ja Mihkel Villem Kõps isiklike rekordite lähedaste tulemustega vastavalt 6. ja 7. kohal. Aga harjutuse parima tulemuse tegi seekord Narva noormees Artjom Ert, püstitades 619,8 silmaga uue Eesti juunioride rekordi.

Jooksva metssea harjutustes tõid medaleid seekord isa-poega Hillar ja Lauri Loot. Hillar oli 30+30 lasku harjutuses kolmas ning Lauri sai kulla 20+20 lasku mix harjutuses 357 silmaga. Esimeses harjutuses jäi esimesena medalita Indrek Kaarna ja teises Hillar Loot.

Reijo Virolaineni puudumisel jäid neljandad kohad kõrgeimaks saavutuseks ka meie püstolilaskuritele. Anni Irs ja Lennart Saarepuu olid sellel positsioonil peale spordipüstoli harjutuse lõppemist vastavalt 534 ja 553 silmaga. Lennarti järel viienda kohaga pidi siin leppima Urmas Voevodin, kes sai kokku 550 silma. Viienda kohaga piirdus ka Aivar Vanakamar standardpüstolis, tulemus 540 silma. Parima etteaste läbi võistluse tegi aga Raul Erk Harjumaalt, tulles esikohale kolmes harjutuses.

Peale seda võistlust löödi lukku Eesti edetabel ja 20 paremat igas harjutuses tulevad selle nädala lõpus Männikul tulejoontele, et selgitada uue juhendi järgi Eesti Karikavõitjad. Elvast osaleb seal kokku 15 laskurit.