Kommenteeri

Shooter Cup 2018

Kolmas rahvusvaheline Shooter Cup laskemaraton Männiku tiirus katkes reedel peale esimest harjutust 4 tunniks elektrikatkestuse tõttu, mis ei lubanud elektroonilistesse märkidesse lastavaid harjutusi jätkata.

Laskurid olid siiski kannatlikud, jäid ootele ja viisid niigi pika võistluspäeva edukalt lõpule.

Püstoli harjutustes, kus arvesse läksid kõik ühel päeval lastud harjutuste summad, said individuaalselt kaksikvõidu soomlased Joonas Kallio ja Teemu Lahti, pronksmedali jättis endale võistluse korraldamise kõrvalt tulejoonele jooksnud Nemo Tabur. Võistkondlikult võttis kullad MäLk I võistkond, kus lisaks Taburile lasid Roland Maimre ja Margus Uhek.

Elva võistkond, kuhu koos meie Aivar Vanakamara ja Reijo Virolaineniga kuulus Valga noorlaskur Kirill Lepman, alustas edukalt. Vabapüstolis lasid nii Aivar kui Reijo 533 silma, olles 3. ja 4. kohal. Ning spordipüstoli harjutuse võitis Reijo suurepärase 586 silmaga. Kuid siis võttis pika võistluspäeva väsimus võimust, ning kahes järgmises harjutuses jäi Reijo lihtsate eksimuste tõttu ilma viiest lasust. Täielikult ebaõnnestus ka Kirill Lepmani olümpiakiirlaskmise harjutus ning nii tuli leppida kokkuvõttes 5. kohaga. Individuaalselt oli Aivar 5. ja Reijo kohe tema järel 6. kohal 1 silmalise kaotusega. Kõik püstolilaskurite tulemused on selles protokollis.

Püssiharjutustes aga võttis Elva ja Järvamaa ühisvõistkond kindla võidu. Meelis Kiisk oli parim 3x40 lasku standardis 1159 silmaga ja Tuuli Kübarsepp lisas omalt poolt 1150 silma, mis on tema isiklik rekord. Nende vahele mahtus vaid An1zela Voronova, kes esindas Männiku võistkonda, 1156 silmaga. Lamades harjutuses olid vahed väikesed ja meie võistkonna kolmanda liikme Marek Tamme vaid 10 silmaline kaotus liidritele ei seadnud meie esikohta kahtluse alla. Elva II võistkond koosseisus Ele Loot, Karita Ers ja Siim Christian Reppo-Sirel jäi kuuendaks. Püssilaskurite tulemuste protokoll on siin

Kolmanda alana kavas olnud liikuva märgi võistlus peeti Kaiu lasketiirus ning siit tuli Elvale veelgi medalilisa, sest kahe harjutuse kokkuvõttes tulid Hillar Loot, Henri Pikk ja Indrek Kaarna esimeseks. Individuaalselt võitis Henri teise koha, kaotades kahe harjutuse kokkuvõttes vaid 2 silmaga tublile Haapsalu mitmevõistlejale Arles Taalile. Veelgi napimalt, vaid ühe silmalise kaotusega Väino Ellerile, jäi pronksmedalist ilma Hillar Loot. 

Liikuva märgi laskurite tulemused leiab siit


Lisa kommentaar

Email again: