Shooter Cup
Pika traditsiooniga võistlusi on Eesti laskespordi kalendris palju, kuid uusi ideid ja algatusi viimasel ajal vähe. Seepärast on väga tervitatav, et Nemo Tabur ja Männiku laskespordiklubi korraldasid täiesti omalaadse formaadiga püstoli laskurite võistluse Shooter Cup.
Ühel päeval läbi lasta vabapüstoli, standardpüstoli, olümpiakiirlaskmise ja täiskaliibrilise püstoli harutused on tõsine katsumus ka hästi treenitud sportlasele. Pinget lisas veel võistkondlik arvestus, kus kolmest liikmest ühel läksid arvesse kõik harjutused, kahel aga kaks omavahel kokku lepitud erinevat harjutust. Võistluse tegi pealtvaatajatele ja osavõtjatele põnevaks tulemuste kiire avalikustamine võistluspaigas ja korraldaja kodulehel shootercup.eu. Loodetavasti kujuneb ka sellest võistlusest arenev traditsioon ja lisaks praegusele 10 võistkonnale Eestist ja Soomest lisandub laskureid kodumaalt ja piiri tagant.
Esimese karikavõidu võttis Kaitsejõudude Spordiklubi võistkond 4444 silmaga, kelle liider Peeter Olesk oli ka individuaalselt parim 2253 silmaga.
Enne viimast ala olümpia kiirlaskmist võistkondlikult juhtinud Elva-Põlva ühisvõistkond ja individuaalne liider Reijo Virolainen pidid lõpuks taanduma teisele kohale. Võistkond, kuhu lisaks Reijole kuulusid Aivar Vanakamar ja Andu Heinsoo kogus 4409 silma ja Reijo teise koha summaks jäi 2231 silma. Nemo Tabur tõstis viimase alaga enda 2200 silmaga ja oma MäLK I võistkonna 4347 silmaga kolmandaks, jättes kahe silmaga medalita Teemu Lahti individuaalselt ja tema võistkonna Lahden Ampumaseura võistkondlikult 28 silmaga.
Paralleelselt Shooter Cupiga peeti vabapüstolist ka Enn Merivälja mälestusvõistlus, mis oli selle harjutuse eelviimane Eesti karikasarja etapp. Kuna siin edestas kolmandal positsioonil olev Andrei Brenkin 543 silmaga Elva klubi laskureid, kellest Reijo Virolainen oli 537 silmaga teine ja Aivar Vanakamar 534 silmaga kolmas, siis jäi karikavõitja selgitada viimasel etapil järgmisel nädalalvahetusell MäLK auhinnavõistlusel. Praegu on Reijol 66, Aivaril 64 ja Andreil 59 punkti.
Lisaks võistluse idee autori ja korraldaja rollile sai Nemo Tabur (paremal) hästi hakkama ka tulejoonel võistlejana, tulles kolmandaks nii individuaalses, kui võistkondlikus arvestuses. Kuldmedalid ripuvad Peeter Oleski kaelas.