Kommenteeri

Polish Open Kaliber 2019

Poola linnas Bialystokis on peetud juba 20 aastat novembri lõpus rahvusvahelist laskespordivõistlust. Neist 14 viimasel on peaauhinnaks olnud sõiduauto. Võistluse formaat on selline, et autoomanikuks on saanud nii olümpiavõitjad, kui noored üllatajad, kel pole veel juhilubegi. 
Tänavu oli autovõidule lähedal 15 aastane Narva tütarlaps Anastassia Olewitz. 7 püssilaskuri hulka, kes koos 9 püstolilaskuriga alustasid Superfinaalis võistlust peaauhinnale, pääses Anastassia tänu noorte finaali võitmisele.  Ühe lasu kaupa peetud show algas kõige tituleeritumate laskurite Christian Reitzi ja Pavel Korostyljovi väljalangemisega esimesel lasul. Meie neiu näitas pingelises olukorras kindlat närvi ja püsis konkurentsis, kuni jäi viimase püssilaskurina tema vastu olümpiahõbe Sergei Kulish Ukrainast. Anastassia lasi 10,3 ja Kulish 10,6 ning nii jäi autovõitja selgitada meeste vahel, sest püstolilaskuritest jõudis viimasele lasule noor prantslane Gauderic Pairoux. Esimene lask võitjat ei selgitanud, sest Kulish lasi küll 10,5 prantslase 10,3 vastu, kuid kuna püstolilaskurile anti 0,2 silma edu, siis seis oli viigis. Lisalasul ütlesid ukrainlase närvid üles ja ta pudistas lehte vaid 9,1 silma, millise eksimuse prantslane kindlalt ära kasutas ja Citroeni kodumaale tagasi viis.

Teise pjedestaali koha tõi Eestile teine Narva juunior Aleksandra Moissejeva, kes jäi juunioride õhupüstoli finaalis teiseks, kuid põhiharjutuses püstitas 573 silmaga uue Eesti rekordi.
Finaali jõudsid veel Peeter Olesk ja Raul Erk meeste õhupüstolis, kus jäädi vastavalt 5. ja 6. kohale, kuid põhiharjutustes kordas Peeter 584 silmaga Eesti rekordit ja Raul lasi isiklikuks rekordiks suurmeistri normi tähistava 577 silma.

Ka võistlusel osalenud Elva noored laskurid püstitasid uued isiklikud rekordid. Esimeses stardis tegi seda Marleen Riisaar, kes 609,0 silmaga tuli 73 võistleja hulgas 32. kohale. Teises stardis kordas Marianne Tavits 606,9 silmaga oma senist parimat tulemust ja sai 63 osaleja seas 29. koha.
Suurima edasimineku tegi aga Ele Loot, kes esimese stardis lasi 611,4 silma, aga teisel päeval viis isikliku rekordi 615,1 silmani, millega tuli naiste kõrgetasemelises konkurentsis 29. kohale.

Eelmistel aastatel ka Superfinaalis osalenud Reijo Virolaineni kohad meeste õhupüstoli harjutuses olid seekord 24. ja 33. vastavalt 565 ja 562 silmaga. Enamat takistasid ebaõnnestunud esimesed seeriad, mis esimese stardis oli lausa 89 silma. Sealt edasi tuli ohtralt ilusaid sisekümneid, kuid sisse lipsas ka kaugeid kaheksaid. Tegemist oli Reijo selle hooaja avastardiga ning Euroopa meistrivõistlustele, mis peetakse samuti Poolas,  pääsemiseks on aega "atra seada" veel poolteist kuud. Võistkonnakaaslaste hea vorm annab alust meeskonna edukaks esinemiseks kõrges konkurentsis. 
Tulemuste võrdlemiseks vaata tulemuste raamatusse.
Võistluste peakorraldaja Wlodzimierz Aleksiejuk tunnustab edukaid Eesti laskureid.

Lisa kommentaar

Email again: