Kommenteeri

Meenutades 2016.aastat

Aasta viimased võistlused on peetud ja paras hetk heita pilk tagasi Elva Laskespordiklubi 2016. aasta tegemistele.

  2014 2015 2016
     K        H        P     K        H         P     K         H       P
Eesti B-kl. MV     1         1       -     -          -          -          -        -         -
Eesti Noorte MV     2        1       3     4         3         -      -          -        2
Eesti Juunioride MV     1        2       3     1         2         -      2         -        -
Eesti täiskasvanute MV     2        2       2     5         4         7       3        7       5
Eesti KV     -         -        3     2         3         3       4        1      1  

Kui vaadata vaid võidetud medalite ja karikate arvu, siis tundub, et eelmise aastaga võrreldes on toimunud väike tagasiminek, seda eriti noorte osas. Medalitest olulisemaks tuleb aga pidada meie laskurite sisulist arengut ja siin oli nii mõndagi rõõmustavat. Seda edenemist toetas tublisti eelmise aasta lõpul asutatud 100 Silma Selts ja selle raames käivitatud projekt „Aitame Reijo Riosse“. Saime kinnituse oma arvamusele, et ka laskespordile on võimalik leida toetajaid ja sponsoreid, kui nad näevad, et tehakse õiget ja kasulikku asja. Siin tahame neid arvukaid annetajaid veel kord tänada, sest tänu neile saime parandada oma relvaparki, soetada vajalikku laskevarustust ning osaleda mitmetel suurtel rahvusvahelistel võistlustel.

Meie laskurid rahvusvahelises tippkonkurentsis veel suured tegijad ei ole, kuid sinna jõudmiseks tuleb kusagilt pihta hakata. Väärtuslikke kogemusi saadi Euroopa meistrivõistlustelt Györis, kus osalesid Reijo ja Tuuli, Euroopa juunioride meistrivõistlustelt Männikul, kus Eesti koondisse kuulusid Karita, Ele ja Siim Christian ning suurtelt rahvusvahelistelt võistlustelt Münchenis ja Bialystokis.

Sagedasem erinevates kohtades ja oludes võistlemine annab laskurile enesekindlust toimetulekuks igas olukorras. Meie esilaskuritel Reijol ja Tuulil oli stabiilne ja hea vorm läbi kogu hooaja, mille tulemusena võitsid nad kindlalt 4 Eesti karikasarja esikohta, näidates väga kõrgeklassilisi tulemusi. Reijo rekordid sellest aastast on näiteks vabapüstolis 559, standardpüstolis 575 ning täiskaliibrilises püstolis ja õhupüstolis 582 silma. Tuuli parim tulemus lamades harjutuses 622,9 silma on selle aasta absoluutselt kõrgeim summa Eestis.

Gümnaasiumi lõpetamise pingelisel ajal suutsid Ele ja Siim Cristian tulla Eesti juunioride meistriks. Ele püstitas seejuures standardis isikliku rekordi 565 silma. Teise isikliku tipptulemuse õhupüssi harjutuses püstitas ta Müncheni võistlusel. See näitab tema head keskendumisvõimet olulistel hetkedel. Karita demonstreeris oma tugevat tahet ja võistlejanärvi Euroopa juunioride meistrivõistlustel, kus rasketes ilmastikuoludes lasi standardis hooaja tippmargi 559 silma ja sai sellega Eesti püssilaskurite parima, 39. koha.

Noorte meistrivõistlustelt jäi medalisaak väiksemaks just põlvkondade vahetuse tõttu. Kuid Marianne, Marleeni, Maarja, Triinu, Nathalie, Emily, Märdi ja teiste noorte arengut jälgides usun, et peagi oleme taas parimate hulgas. Seega vaatame tulevikku üsna optimistliku pilguga.

Klubi juhatus soovib kõigile liikmetele, õpilastele, nende vanematele ja toetajatele meeldivaid Jõulupühi ja aastavahetust ning uueks aastaks õnne ja edu meie ühistes ettevõtmistes.

 

 


Lisa kommentaar

Email again: