Kommenteeri

Laskurid koduradadel ja raja taga

Elva Laskespordinädala ajal käis kibe tulistamine meie kodutiirus, kus külalisvõistlejatega koos püüdsid nabakümmet ka osad meie oma klubi laskurid. Kuid parimad meie seast esindasid klubi ja Eesti Vabariiki samal ajal raja taga mitmetel rahvusvahelistel võistlustel.

Otsa tegi lahti Reijo Virolainen, kes alustas oma kahe nädala pikkust Euroopa turneed osavõtuga Müncheni maailmakarika etapist. Õhupüstoli harjutus tal kõige paremini ei õnnestunud ning 559 silma jättis ta pika võistlejaterivi lõpuossa. Saksamaalt suundus meie püstolilaskurite võistkond Šveitsi, kus peeti 50. sõjaväelaste maailmameistrivõistlused. Seal tõid nad  täiskaliibrilise püstoli harjutuses Eestile 6. koha 35 riigi võistkonna hulgas.  Lisaks Reijole, kes oli 571 silmaga meie parim,  kuulusid võistkonda Peeter Olesk ja Fred Raukas. Teisel päeval lasid sama harjutust individuaalse paremusjärjestuse määramiseks uuesti 40 paremat. Eestlastest nende hulka pääsenud Reijo ja Peeter parandasid oma tulemusi märgatavalt ja nii võitis Peeter 585 silmaga hõbemedali ja Reijo sai 578 silmaga 10. koha.
Teises kavas olnud sõjalise kiirlaskmise harjutuses olid meie mehed taas võistkondlikult esikuuikusse pürgimas, kui viimasena tulejoonel olnud Reijo jäi püstoli tehnilise rikke tõttu kahest lasust ilma. See kukutas Eesti 11. kohale ja 550 silma ei aidanud teda teise päeva individuaalturniirile. 
Teine rahvusvaheline jõuproov, kus Eestit esindas 6 Elva klubi laskurit, toimus veidi lähemal. Leedu korraldas traditsioonilise Baltic Cup riikidevahelise võistluse Rokiškise linnas.
Eesti jäi küll võistkonna vähese komplekteerituse tõttu lõunanaabritele alla, kuid elvalased tegid nii mõnegi iluse soorituse. 
Tõusvat vormi näitas Tuuli Kübarsepp, kes võitis suure eduga naiste väikepüssi lamadesharjutuse ning sai teise koha 3x40 lasku standardis. Ele Loot oli naiste lamades harjutuses kolmas ja sama koha võitis naisjuunioride arvestuses Marleen Riisaar jättes vaid 0,2 silmaga neljandaks oma hea sõbra ja konkurendi Marianne Tavitsa. Esikoht tuli siin samuti Eestisse, selle võitis Männiku laskur Kaisa-Mai Kallaste.
Kõigi võistluste tulemused on leitavad tulemuste lehelt

Lisa kommentaar

Email again: