Kommenteeri

Kullasadu noortelt

Kuu aja pärast Männkul algavateks Euroopa meistrivõistlusteks kinnitati Elva Laskespordiklubist Eesti juunioride koondise liikmeteks Ele Loot, Karita Ers ja Siim Cristian Reppo-Sirel. Nädalavahetusel Elvas peetud MSL "Jõud" meistrivõistlustel õigustasid nad seda valikut heade tulemuste ja kuldmedalite võitmisega.
Ele oli parim juunioride väikepüssi standardis 3x20 lasku tulemusega 552 silma. Karita võitis esikoha lamades harjutuses 604,8 silmaga ja Siim Christian oli samas harjutuses 614,7 silmaga parem isegi meeste klassi võitjast.
Vaid teist aastat täiskasvanute klassis võistlev Tuuli Kübarsepp valitseb kindlalt lamades harjutust, kus ta saavutas 616,4 silmaga juba teise järjestikuse Eesti Karikavõistluse etapivõidu. Kuid ka standard harjutuses on ta liidrite hulgas, saavutades 560 silmaga teise koha Pärnumaa kaitseliitlase Karina Kotkase järel, kes oskas vaatamata tuulisele ilmale lasta 571 silma.
Vanemast generatsioonist tõi Tartumaale ainsa kuldmedali Aivar Vanakamar vabapüstoli harjutuses 545 silmaga. Teise medali sai ta standardpüstoli harjutuses, kus võttis pronksi põlvalase Peeter Oleski ja meie Reijo Virolaineni järel. Reijo jäi aga sellel võistlusel hoopis ilma esikohata, sest vaatamata spordipüstoli harjutuses lastud suuepärasele 584 silmale, tuli ka siin leppida hõbedaga, sest sama silma lasknud Peeter Oleskil oli viimane seeria parem. Olümpiakiirlaskmises ei saanud keegi Peeter Oleski 577 silma vastu, kuid 558 silmaga hakkasid ümber laskmisel kahvatumaid medaleid jagama Reijo ja Raal Kurus Läänemaalt. Ka seekord ei soosinud õnn meie liidrit ja kolme hõbeda kõrvale tuli pronksmedal.
Maakondade vahelises arvestuse pakkus Tartumaa võistkond kuni viimase harjutuseni konkurentsi Ida-Virumaale, kuid lõpuks tuli siiski 14 punktilise kaotuse tõttu karikas Narva saata. Kolmanda koha sai Põlvamaa, edestades Harjumaad vaid 1 punktiga.

Tuuli, Siim Christian, Ele ja Karita "Jõud" meistrivõistluste kuldmedalitega.