Kommenteeri

Esimene tiitlivõistluste medal jõudis Elvasse

Kaks nädalat Aserbaidžaani pealinnas Bakuus peetud laskmise Euroopa meistrivõistlustel tegi Eesti koondis viimaste aastate edukaima tiitlivõistluse. Kokku võideti kolm medalit ja saadi lisaks kuus kohta esikuuikus. Nende saavutuste juures oli suur roll ka Elva Laskespordiklubi liikmetel Tuuli Kübarsepal ja Reijo Virolainenil

Tuuli tõi Elvasse EM pronksmedali, kuuludes Anžela Voronova ja Ljudmilla Kortšagina kõrval naiste 300 m püssivõistkonda. Harjutuse 60 lasku lamades võitis Rootsi, teiseks jäi Saksamaa ja kolmandaks Eesti, kaotades hõbemedalid vaid 3 silmaga. Sama vahega suudeti edestada aga tugevat Šveitsi võistkonda, kes tuli Euroopa meistriks standard harjutuses.  Ka siin olid meie naised medalikonkurentsis kuni viimase seeriani, kuid siis ei tuldud enam erakordselt tugeva tuule taltsutamisega toime ja nii tuli leppida kuuenda kohaga. Individuaalselt oli meie võistkonna edukaim Anžela Voronova, kes sai mõlemas harjutuses kuuenda koha. Tuuli oli küll võistkonna kolmas number, kuid just tema lamades harjutuse viimane suurepärane seeria kindlustas võistkonnale medali. See oli ka Elva Laskespordiklubi esimene rahvusvaheliste tiitlivõistluste medal ja treener Ave Niguli aastatepikkuse hea töö väärikas vili.

Kõige napimalt jäi medalita Reijo meeste püstoli võistkonnaga standardpüstoli harjutuses. Kui Ukraina kolmik ei lubanud kedagi sekkuda esikoha konkurentsi, siis teise kuni neljanda koha võistkonnad pidasid tasavägise lahingu viimaste padruniteni. Paraku jäi dramaatilises heitluses medalita Eesti võistkond, sest prantslaste kogusumma oli 1 silma võrra parem ja Venemaaga saadud sama tulemuse juures oli vastastel  2 sisekümmet enam. Individuaalselt oli meie parimana Reijo Virolainen 563 silmaga 10., Peeter Olesk sai 562 silmaga 11. ja Fred Raukas 550 silmaga 23. koha.

Viga mindi parandama järgmisel päeval täiskaliibrilise püstoli harjutuses ja taas oldi medalikonkurentsis kuni viimase seeriani. See paraku oli Reijol ja Fredil kogu võistluse nõrgim ning võistkond langes kuuendaks. Individuaalselt suutis aga lõpuni medalivõiduks vajalikku taset hoida Peeter Olesk, kes türklasest maailmameistri Yusuf Dikeci ja sakslasest olümpiavõitja Christian Reitzi järel tuli pronksmedalile. See oli Peetri teine medal, sest võistluste avapäevadel õnnestus tal suurepärase finaaliga võita olümpiakiirlaskmise hõbemedal venelase Nikita Sukhanovi järel.

Kuulilaskurite edust sai innustust ka jahilaskur Andrei Inešin, kes pääses 121 tabamusega neljandana finaali kuue parema hulka, kuid pidi sealt esimesena taanduma ja nii jäi tema lõplikuks kohaks kuues.


Lisa kommentaar

Email again: