Kommenteeri

Elmar Kivistiku 14. mälestusvõistlus

13 kordse maailmameistri 14. mälestusvõistlus Tabiveres tõi kohale Eesti laskurite paremiku, sest võistlus on tänu heale korraldusele ja lahkele pererahvale võitnud  kindla koha laskurite südameis.
Tipplaskurite jõukatsumisele eelnes traditsiooniliselt kohalike laskespordihuviliste inimeste võistlus. Osavõtjaid oli üle 30 ja põneva finaali järel tuli võitjaks Tartu abivallavanem Tarmo Raudsepp, kes lisaks laskmisele tuli avamisel ka osavõtjaid tervitama. Noorte arvestuses oli klass omaette Põltsamaa laskeringi juhendaja Enno Ottise õpilane Helar Pullisaar, kes põhivõistlusel lasi paremate meestega võrdselt ning finaalis edastas lähimat konkurenti 7,6 silmaga.
Püstolilaskurite võistluses kujunes algusest peale välja kaks paari, kes tasavägiselt konkureerisid esikohale ja kolmandale kohale. Liidrirolli vedasid vaheldumisi Peeter Olesk ja Reijo Virolainen, ning siin sai saatuslikuks Reijo neli lasku enne lõppu tehtud 8,7 silma, millele Peeter vastas 10,6.
Lõpuks jäi meeste vahele 1,2 silma ja nii ei õnnestunud Reijol kolmandat järjestikust ja kokku kuuendat võitu kätte saada. Kolmanda koha heitluses eksis Kristen Madissoo eelviimasel lasul seitsmesse ja nii viis esmakordselt ühe karika Valgamaale Kirill Lepman
Püssilaskurite finaali eel tunnistas Narva treener Andrei Mihhailov, et ta ei saa aru, kuidas tema tüdrukud trennis nii hästi lasevad. Oma head vormi demonstreerisid nad ka selles lühikeses võistluses. Kolmikvõidu võtsidki Andrei poolt loetletud neiud ja sedakorda nooruse järjekorras. Eesti rekordist vaid 0,2 silma väiksema tulemusega 246,6 silma sai võitjakarika endale 14 aastane Anastassia Olewicz. Teine Anastassia, 16 aastane Bobõleva, kaotas 1,0 silmaga ja kolmandks jäi 17 aastane Katrin Smirnova. Võitjaks tulnud Anastassia ema Anžela Voronova jäi neljandaks, parima meessoo esindajana Meelis Kiisk viiendaks. 
Lask haaval saab näpuga järge ajades võistluse kulgu jälgida protokollist

Lisa kommentaar

Email again: