Kommenteeri

Eesti meistrivõistlustelt 11 medalit

Medalite koguarvult jäi Elva laskurite saak eelmise aasta meistrivõistlusega võrreldes väiksemaks küll vaid ühe medali võrra, kuid mulluse kuue kulla asemel tuli sel aastal kõige kirkamaid medaleid ja meistritiitleid vaid üks.
Sellega sai hakkama Henri Pikk Jooksva metssea vahelduva kiirusega harjutuses, kus ta tulemusega 368 silma edestas teise koha omanikku Hellar Silet 5 silmaga. Võistkond, kuhu lisaks Henri kuulusid isa ja poeg Hillar ja Lauri Loot, võitsid hõbemedali Eesti rekordi püstitanud MäLK I võistkonna järel. Selles harjutuses panime välja ka oma naiskonna koosseisus Ele Loot, Marianne Tavits ja Marleen Riisaaar, kes said kahe Männiku võistkonna järel kolmanda koha.
Päeva varem oli liikuva märgi mehed harjutuses 30+30 lasku toonud klubile kaks hõbemedalit. Individuaalarvestuses kaotas Henri esikoha Arles Taalile 3 silmaga, kuid võistkond, kus seekord oli Lauri asemel kolmas liige Indrek Kaarna, sai teise koha Kaiu laskurite ees sama summa juures vaid tänu paremusele viimases seerias.

Oma eelmise aasta kuldset duublit olid kordamas meie püstolilaskurid vabapüstoli harjutuses. Individuaalselt kaotas Reijo esikoha esmakordselt Eesti meistriks tulnud Raul Erkile vaid 1 silmaga ja võistkond, mida täiendasid lisaks Reijole veel Aivar Vanakamar ja Heldur Kurig, kaotas Narva võistkonnale vaid 8 silmaga. Seejuures rikkus meie ankrumehe hästi kulgenud võistluse inetu intsident, kus pahatahtlik pealtvaataja süüdistas Heldurit määruste rikkumises, mida aga kohtunik ei tuvastanud.
Reijo sai oma teise medali täiskaliibrilise püstoli harjutuses, kus ta jäi suurmeistri normi ületava 575 silmaga Peeter Oleski ja Nemo Taburi järel kolmandaks. Oma esimese Eesti meistrivõistluste medali sai naiste standardpüstoli harjutuses Anni Irs, kes võitis 509 silmaga pronksi. Esikohale tuli Heili Lepp, kellega Anni heitles eelmisel päeval spordipüstoli finaalis lisalaskmisel viienda koha peale. Siis sai paremuse Anni, kuid medal jäi sellel korral veel võtmata.
Püssiharjutustes tulid meiel ainukese medalid naiste lamades harjutuses, kus individuaalselt sai Tuuli Kübarsepp 616,0 silmaga pronsmedali, kaotades vaid suurmeistri normi ületanud Karina Kotkasele ja Anžela Voronovale. Elva esindusvõistkond, kus Tuuliga koos võitlesid tuulise ilma ja konkurentidega Ele Loot ning Marleen Riisaar, sai Narva ja Männiku naiskondade järel kolmanda koha.
Kõike napimalt jäi medalita meeste lamades harjutuses oma arengusse palju panustanud Siim Christian Reppo-Sirel. Tema tulemus 609,2 silma oli täpselt võrdne tema kõrval kaks minutit hiljem laskmise lõpetanud saarlase Neeme Virvestega. Tulemuste järelkontrollis selgus, et Siimul oli kaks sisekümmet vähem ning viimane saadaval olnud medal läks mere taha. Kulla võitis 619,5 silmaga Meelis Kiisk Järvamaalt ning hõbeda narvalaste mängiv treener Andrei Mihhailov 611,4 silmaga. Meelis sai ka teise kindla esikoha, võites standardi finaalis 10 silmaga hõbemedali saanud vanameister Ain Muru. Seejuures pääses Ain viimasena finaali, jättes sealt ühe silmaga välja meie parima Marek Tamme.
Kahekordseid võitjaid oli teisigi, kuid meistrivõistluste kõige edukam laskur oli Männiku klubi liige Heili Lepp, kes püstoli ja Jooksva metssea harjutustes võitis kokku 6 kuldmedalit.
Kõigi medalivõitjate ja neile alla jäänud osavõtjate tulemused leiab protokollist.