Kommenteeri

Eesti meistrivõistlused Männikul

Õhkrelvadest laskmise Eesti meistrid selgitati kolmandat aasta järjest Männiku siselasketiirus. 
Hooaja edetabeli põhjal pääsesid medalitele laskma püssi- püstoliharjutuste  20 paremat nais-  ja meeslaskurit. Liikuvat märki üritasid parimal moel tabada seekord 16 meest ka 4 naist.
Elva Laskespordiklubi sai edetabeli põhjal välja panna 10 laskurit, lisaks 4 liikuva märgi täpsuskütti. Põhiharjutuse tulemuste järel pääsesid neist finaali Reijo Virolainen meeste õhupüstoli harjutuses 566 silmaga  ja Marianne Tavits naiste õhupüssi harjutuses 609,4 silmaga. Siin jäid kõige napimalt medalitele laskmisest välja Ele Loot ja Marleen Riisaar, kes võrdse tulemuse 603,1 silmaga olid vastavalt 9. ja 10, kaotades viimasena finaali mahtunud Männiku laskurile Elise Saarele 0,6 silmaga.
Finaalis hoidis Reijo ennast algusest peale eelmise aasta meistri Peeteri Oleski kandadel, kuid paar kaheksat harjutuse lõpus ei võimaldanud Peetrit kinni püüda ja lubasid hoopis Kaiu laskuril
Marek Multramil mööda minna. Nii tuli leppida seekord pronksmedaliga. Eelmisel aastal teda sellestki ilma jätnud Raul Erk jäi nüüd siiski selja taha.
Naiste õhupüssi harjutuse finaali eel oli raske loota, et keegi suudaks väärata narvalaste nelikvõitu. Nii ka läks. Viimasena punnis neile vastu meie Marianne, kes oli oma viienda kohaga igati rahul. Pettuma pidi aga narvalastest kogenuim Valerija Matšel, kes jäi esimesena medalita, kuna tema noored võistkonnakaaslased olid finaalis kindlama käega. Põhiharjutuse 624,5 silmaga isikliku rekordi püstitanud Anastassia Olewicz samal tasemel siiski ei suutnud jätkata ning peatus pronksmedalil. Kulla selgitamiseks jätkasid tasavägiselt Anastassia Bobõleva ja eelmise aasta Eesti ning selle aasta juunioride meister Katrin Smirnova. Lõpuks sai järjekordse kuldmedali kaela tiitlikaitsja, edestades Bobõlevat kõige napimalt 0,1 silmaga.
Huvitaval kombel kaitsesid ka teistes harjutustes eelmise aasta meistrid oma tiitleid. Meeste õhupüssis langes Meelis Kiisk küll vahepeal kahe juuniori rünnaku all isegi kolmandaks, kuid suutis lõpuks siiski edestada Joosep Robin Albertit Männikult ning Roman Lomonossovit Narvast.
Naiste õhupüstolis kordas eelmise aasta trikki Triin Kuusik Haapsalust. Toona pääses ta võidu toonud finaali viimasena, seekord eelviimasena. Finaali lõppedes olid aga kõik konkurendid taas alistatud ja teine järjestikune kuldmedal kaelas. Hõbedaga pidi leppima Veera Rumjantseva Narvast, kuid pronksmedali võitnud Kaidi Saarna tõstis Läänemaa laskurite emotsioonid lakke.
Liikuva märgi harjutustes seekord Elvasse medaleid ei jagunud. Mullune meister Hillar Loot pidi isegi Elva esilaskuri tiitli oma pojale Laurile üle andma, sest mõlema harjutuse protokollis seisis juunior seeniorist eespool. Mix harjutuses oli Lauri 5. ja Hillar 7. ning 30+30 lasu harjutuses vastavalt 7. ja 8. kohal.
Kõik tulemused on leitavad  https://webzone.ee/protokollitaja/ lehelt ning finaalide kulgu saab taastada jälgides Delfi TV ülekande salvestust  https://www.youtube.com/watch?v=QrIWdM07OAA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1exT4XnGtCTGami0gkUR8ZmPjGTKoziJ_AStAU7mXaeyiIvQ3fJ9n85i0Lisa kommentaar

Email again: