Kommenteeri

Balti Karikas jäi Eestisse

Baltic Cup 2016 peeti kolme aastase vaheaja järel taas Elvas. Ja nagu toona, nii jätsid Eesti laskurid ka seekord üldarvestuse parimale määratud rändkarika koju.
Esimene võistluspäev midagi head ei ennustanud, sest vabapüstoli harjutuses ei saanud meie esinumber Reijo Virolainen finaali ja Aivar Vanakamar, kes läks sinna kolmandana, tuli ära esimesena ehk 8. kohaga.
Kuuest selle harjutuse meeste ja juunioride medalist viis võitsid lätlased.
Teisel päeval alustasid aga kontrarünnakut eestlased mitmel rindel.  25 m tiirus võitis naiste spordipüstoli harjutuse Oksana Frojan, juunioride samas harjutuses võtsid kaksikvõidu Haapsalu tüdrukud Lydia Kurus ja Kerli Neljas. Meeste 3x40 lasku standardis oli peale kesist põhivõistlust nagu ümber sündinud Lauri Erm, alistades kindlalt teda põhivõistlusel 25 silmaga edestanud lätlase Raivo Deklavsi ja 50 silmaga edestanud leeduka Karolis Girulise. Meesjuunioride esikoha selles harjutuses võttis Deniss Vakilov Narvast. Naiste 3x20 lasku standardis oli nii põhivõistlusel, kui finaalis teistest kindlalt üle eelmisel ööl otse Zagrebist Lapua 300 m Cup etapilt saabunud Anžela Voronova. Sama suveräänne võitja naisjuunioride klassis oli Anastassia Bõbõleva, kes oleks finaalis võitnud ilma viimast lasku laskmatagi.
Kui viimasel päeval ei andnud meeste olümpia kiirlaskmises teistele sõnaõigust Peeter Olesk ja Reijo Virolainen ning maksimumpunktid tulid ka kahest Jooksva Metssea harjutusest, siis punktide kokkulöömise järel oli Eesti edu Läti ees ligi 25 silma ja Leedu kaotas teise koha sama suure vahega.
Lisaks Reijole tõid Elva Laskespordiklubile pronksmedalid meesjuunioride lamadesharjutuses Siim Christian Reppo-Sirel ja Jooksva Metssea harjutustes klubi värskeim liige Henri Pikk ja staažikam kolleeg Hillar Loot.
Kõige napimalt jäid medalist ilma ja pidid leppima neljanda kohaga Tuuli Kübarsepp standardis, Lennart Pruuli ja Ele Loot lamades harjutuses. Numbrid saab selle jutu kõrvale vaadata protokollist.
http://media.voog.com/0000/0038/3149/files/Baltic%20Cup%202016%20results.pdf

Baltic Cup 2016 auhindadega võistkondade esindajad ja treenerid Vilnis Celmins, Aleksander Makarov ja Tatjana Klimova


Lisa kommentaar

Email again: