Kommenteeri

Viie maailmameistri karikad

Nädal enne Eesti meistrivõistlusi kogunesid vabariigi parimad laskurid Elvasse, et kontrollida oma valmisolekut aasta tähtsaima võistluse eel traditsioonilistel Inna Rose ja 4 maailmameistri karikavõistlustel.

Püstolilaskurid said kolmekordse maailmameistri Inna Rose 9. karikavõistlusel lasta spordipüstoli harjutust elektroonilistesse märklehtedesse. Eesti parimetele pakkusid konkurentsi ka Läti selle ala tipud. Põhiharjutuses näitas kindlat kätt 576 silmaga Kaitsejõudude Spordiklubi esindav narvalanna Veera Rumjantseva. Äsja teist korda emaks saanud Kristina Kiisk Järvamaa klubist suutis vastata 569 ja parim lätlanna Marika Kovalevska Dobelest 567 simaga. Samas järjestuses seisid naised ka pjedestaalil peale finaallaskmist, kuigi Kristina Kiisk läks esikoha duellis Veera Rumjantseva vastu 6 – 2 juhtima, kuid kaotas siis kolm seeriat järjest ja pidi kotka kujuga rändkarika aastaks konkurendile loovutama.

Püssilaskurid hakkasid järgmisel päeval jagama nelja ennesõja aegse maailmameistri karikaid väikepüssi suures standardis. Ainulaadseks ja põnevaks teeb selle võistluse naiste ja meeste ühine arvestus, asendite kaupa arvestuses kuue parema autasutamine ja välisvõistlejate osalemine. Sel aastal pakkusid meie laskuritele konkurentsi Kaunase noored, kes küll paremate hulka ei pääsenud. Esimesena lastud põlvelt asendis võttis Kaarel Kübara nimelise karika enda valdusesse Kaitsejõudude Spordiklubi esindav narvalanna Anžela Voronova 385 silmaga. Kolme silmaga kaotas Ljudmilla Kortšagina, kuuega Lauri Erm. Parima elvalasena oli Tuuli Kübarsepp 373 silmaga kuues.

Tuuli jätkas aga kindlalt lamades harjutuses, kus kaitses oma eelmise aasta Ernst Rulli nimelise karika võitu tulemusega 396 silma. Teiseks jäi 394 silmaga Voronova ja kolmandaks 393 silmaga Kortšagina.

Otsustavas püsti asendis pani kõigile konkurentidele esimeses vahetuses kõrge märgi Alfred Kuke nimelise karika võitmiseks ette Lennart Pruuli 372 silmaga. Sellest vaid ühe silma enam suutiski lõpuks vaid Anžela Voronova, kes võttis Lennartilt karika ja jättis ta teist aastat järjest selles asendis teisele kohale. Kolmas oli Karina Kotkas Kaitseliidu Pärnumaa Malevast 370 silmaga. Kolme asendi kokkuvõttes läks ülekaalukalt parima tulemusega 1152 silma esimesena finaali Anžela Voronova. Kortšagina sai kokku 1137 silma ja Lauri Erm 1126. Parima elvalasena oli Tuuli Kübarsepp neljas 1124 silmaga ja Lennart Pruuli kuues 1123 silmaga. Esimesena ja kõige napimalt jäi finaalist välja 1112 silmaga isikliku rekordi lasknud Ele Loot.

Finaalist sai lastud põlvelt asend, kui kärgatas äike ja kadus elekter. Elektroonilised märgid ilma vooluta tulemusi ei näita ja nii tuligi üldarvestuses võtta auhindade jagamisel aluseks põhiharjutuse tulemused ning Anžela Voronova sai endale kolmandagi, 14 kordse maailmameistri Elmar Kivistiku rändkarika.


4 maailmameistri mälestusvõistluse kuus paremat:

Anžela Voronova, Ljudmilla Kortšagina, Lauri Erm, Tuuli Kübarsepp, Karina Kotkas ja Lennart Pruuli

Lisa kommentaar

Email again: