Kommenteeri

Tulirelvahooaja viimased võistlused

Tänavune laskespordivõistluste kalender sai eriolukorra tõttu põhjalikult uppi keeratud. Suve teisele poolele koondus palju võistlusi ja viimased tulirelvavõistlused kolisid viluda ilma tõttu sisetiirudesse.

„Kuldne Leht“ septembri lõpus sai Elvas siiski peetud veel kuldse sügisilmaga pilvitu taeva all. Laskureid polnud tulejoonel enam massiliselt, kuid põnevust jagus igasse harjutusse.

Standardpüstoliga 20+20+20 lasku lastes sai parima tulemuse 562 silma Fred Raukas. Teiseks jäi 556 silmaga Reijo Virolainen ning meestega ühises arvestuse võistelnud Anni Irs võitis uue isikliku rekordi 548 silmaga kolmanda koha auhinna, mille ta ise nende võistluste jaoks oli meisterdanud.

Vabapüstoli harjutuses sai Reijo siiski esikoha kätte, edestades finaalis konkurente suure ülekaaluga. Väiksemad auhinnad viisid koju Kirill Lepman Valgast ja meie klubi veteran Heldur Kurig.

Püssilaskuritele oli sel aastal esmakordselt kavas lamades mix võistlus. Kohale tuli 11 paari, kellest 8 paremat asusid poolfinaalides selgitama finaliste. Üllatuslikult kukkusid siin välja kvalifikatsioonis parimaid tulemusi näidanud Elva esindusvõistkond Marianne Tavits-Marleen Riisaar ning Ülenurme noormehed Lauri Lopp- Manfred Kukk. Neid edestasid viimastena poolfinaali pääsenud Anette Caroline Kõre- Karel Udras Ülenurmelt ja Elva 4 võistkond Elgitha Vaarik-Mihkel Villem Kõps.

Teisest poolfinaalist lisandusid finalistide hulka veel kaks kohalikku paari –Ele Loot-Siim Christian Reppo-Sirel ning Nathalie Lessing-Marten Padar. Seni head kindlust näidanud Martenil esimene finaali seeria ebaõnnestus ja nii tuli neil Nathaliega esimestena tulejoonelt lahkuda. Järgmisena kukkusid välja Elgitha ja Mihkel Villem, kuid nende kolmas koht oli kindlasti päeva suurim üllatus ja noortele innustav saavutus.

Esikoha peale lastes väristasid mehed rohkem kätt kui naised ja kuna Siimu seeria oli eriti nõrk, siis viisid 0,4 silmase eduga esikoha Kuldsed Lehed koju Ülenurme esipaar Anette ja Karel.

Kõik „Kuldse Lehe“ tulemused leiab siit.

Nädal hiljem peeti Männiku sisetiirus Mati Margi 12. mälestusvõistlus. Traditsiooniliselt lasti 60 lasku lamades koos finaaliga eraldi naiste ja meeste arvestuses. Põhivõistluse põhjal läks naistest favoriidina finaali 622,8 silma lasknud Karina Kotkas. Kuid esialgu haaras tema ees paraja eduga  juhtimise viimasena finaali pääsenud Ljudmila Kortšagina. Nende järel seiras kolmandana oma võimalust meie Marleen Riisaar, kes uue isikliku rekordiga 615,6 silma pääses kuuendana finaali. Ja kaks lasku enne lõppu oligi Marleen ühtäkki esimesel kohal, sest Ljudmila kolm järjestikust üheksat kukutasid ta esikohalt kolmandaks. Eelviimase lasuga sai Karina Marleeni siiski kätte ja võrdse tulemuse pealt asuti sooritama viimast finaali lasku. Karina tabas 10,1 ja Marleen 10,0 silma, mis tähendas kõige napimat võitu Pärnu KL laskurile. Kuid Marleeni teine järjestikune edukas finaal (Eesti KV lamades harjutuse finaali kuu aega varem ta mäletatavasti võitis) näitab tema head meelekindlust.eeste konkurentsis läks Meelis Kiisk finaali veelgi parema põhiharjutuse tulemusega. 624,8 on 1,1 silma parem tema enda nimel olevast Eesti rekordist, kuid sisetiirus lastuna see siiski kinnitamisele ei lähe. Finaalis aga sellist kindlust Meelis ei suutnud leida ning kuigi ta juhtis kogu võistluse, siis viimase lasuga, mis oli 10,8 silma Meelise 9,9 vastu, möödus temast 0,2 silmaga Männiku veteran Ain Muru. Kuna aga meeste võitja tulemus jäi naiste omale alla, siis viis Karina Kotkas võistluse peaauhinna aastaks Pärnumaale.

Põhivõistluse tulemused on eraldi ja naiste ning meeste finaal eraldi protokollides.

Möödusid veel nädalapäevad ja laskurid kogunesid Põlvasse, et ära pidada kevadel ära jäänud 46. Põlva Karikavõistlus. Siin Eesti esilaskurid eriti ei vääratanud. Parima püstolilaskuri eriauhinna sai Põlvast sirgunud Peeter Olesk, kes võitis olümpiakiirlaskmise 580 silmaga ja õhupüstoli harjutuse 573 silmaga. Parima püssilaskuri aunimetuse pälvis aga Meelis Kiisk, kes võitis samuti mõlemad kavas olnud harjutused, 3x40 lasku standardi 1156 ja 60 lasku lamades 594 silmaga. Parimate järel tulid aga Elva laskurid. Õhupüstolis sai Reijo Virolainen 564 silmaga teise koha ning lamades harjutuses Marek Tamm 593 silmaga samuti teise koha. 3x40 lasku standardis lasi Meelise järel teise tulemuse meestega väljaspool arvestust osalenud Marleen Riisaar, saades kokku 1140 silma.

Kuid Elva laskurid võitsid ka kolm esikoha rändkarikat aastaks enda valdusesse. Naiste õhupüssi harjutuses sai Marianne Tavits esikoha 406,2 silmaga ning naiste õhupüstoli harjutuses edestas Anni Irs kõiki 367 silmase tulemusega. Liikuva märgi harjutuse võitis Hilar Loot 528 silmaga. Ka Marleen ei jäänud oma heade soorituste eest päris autasuta, sest oli lamades harjutuses 589 silmaga kolmas Ljudmila Kortšagina ja Anžela Voronova järel.

Tulemuste tabelid on harjutuste kaupa koondprotokollis.

Järgmised võistlused on aga juba nädala pärast Haapsalus, kus peetakse samuti kevadel ära jäänud noorte C ja B-klassi meistrivõistlused ning Jõudi meistrivõistlused õhkrelvadest laskmises