Kommenteeri

Laskmine kogub populaarsust

Eelmisel nädalal Tartumaa Tervisespordikeskuses peetud Elva Laskespordinädalal oli oma 17 aastase ajaloo jooksul kindlasti kõige suurema osavõtjate arvuga. Kokku tehti 526 võistlusstarti ja tulejoonel käis ligi 300 inimest

Nende seas oli samal ajal Tervisespordikeskuses oma treeninglaagrit pidanud Läti juunioride koondise laskureid ja Elva oma klubi parimad laskurid. Kuid võistluse ainulaadne formaat võimaldas suure osa auhinnalistest kohtadest võita laskespordis tundmatutel tegijatel. Need olid inimesed, kes tulid ja tahtsid ehk esimest korda elus päris relvast lasta, kuulasid hoolega juhendajate õpetussõnu ja tabasid vähemalt ühe lasu kümnest märklehe keskele.

Nii võitis lamades toelt laskmise 10,9 silmaga Viivika Padar ja meestest Kunnar Jürgenson, kes tabas parimal lasul 10,8 silma. Sama tulemuse sai ta sportpüstoli harjutuses ja võitis ka selle ala Läti koondise treeneri Vilnis Celminsi ees.

Võistluse absoluutselt täpseima lasu tegi aga Ele Loot „Jooksva metssea“ harjutuses, kus ta edestas kõiki selle ala meistreid, kes olid samuti märklehe keskkohale väga lähedale saanud, kuid Ele lask oli nii kümne keskel, et sellest punktist sirkliga veetud jooned kattusid täpselt märklehe ringjoontega.

Kes leiab tulemuste protokollist oma nime mõne harjutuse esikolmikust, peaks auhinna kättesaamiseks veel korra lasketiirust läbi tulema.