Kommenteeri

Heli Rassi mälestusvõistlusel jäi 10 auhinda Elvasse

Üle mitme aasta heades varakevadistes ilmastikuoludes toimunud Heli Rassi 47. mälestusvõistlusel osales 186 laskurit Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Poodiumil jagatud 90 auhinnast jäi koju tervelt 10 ja lisaks kõigele sai võistluste parima tulemuse eest igavesti rändava karika aastaks hoiule Reijo Virolainen, kes võitis täiskaliibrilise püstoli hajutuse suure edumaa ja suurmeistrinormiga.
Reijo alustas talle karika toonud harjutuse esimest poolt 294 silmaga ja oli veel teise poole keskel Eesti rekordi graafikus, kuid siis tuli paar nõrgemat seeriat ja lõppsummaks kogunes 583 silma, mis on 2 silma vähem tema isiklikust rekordist ja 5 silma vähem Eesti rekordist, kuid ületab suurmeistrinormi 8 silmaga. See tõsiasi andiski parima tulemuse karika Reijole, sest teised suurmeistrinormi täitjad, Nemo Tabur ja Läti juunior Ernest Erbs lasid standardpüstoli harjutuses normi täpselt täis.
Reijo jahtis medaleid kõigis kavas olnud viies harjutuses ja saigi kolmanda koha standardpüstolis ning oli neljas vabapüstoli harjutuses, kus kolmikvõidu võtsid lätlased ja sõjalise kiirlaskmise harjutuses, mille kolm paremat olid soomlased. Vaid olümpiakiirlaskmine kiskus veidi kiiva, kuid siin jättis esikoha Eestisse Fred Raukas.
Püssilaskuritest sai kolm medalit Tuuli Kübarsepp, kuid seekord olid need kõik hõbedased, kusjuures lamades harjutuses kaotas ta Marjana-Kristiina Meronenile Kaiust vaid 0,1 silmaga. Kuna Marjana võitis ka naiste 3x40 standard harjutuse põhivõistluse uue isikliku rekordiga 1144 silma, siis sai ta teise, parimale naiste püssilaskurile antava igavesti rändava karika aastaks endale. Harjutuse võitis siiski Karina Kotkas Pärnumaa Kaitseliidust, kes finaalis edestas meie Tuulit ja Ljudmila Kortšaginat Männikult. Kõige napimalt jäi auhinnata Ele Loot, kes finaali lasi oluliselt paremini, kui põhiharjutust.
See-eest õhupüssiharjutuses sai Ele kindla esikoha 408,2 silmaga, edestades Tuulit 3,4 silmaga. Samas harjutuses tuli juunioride klassi võitjaks Marianne Tavits, kes täitis 404,8 silmaga esmakordselt meistrinormi. Marianne lasi hästi ka väikepüssi harjutusi. Lamades asendist laskmises jäi ta kolmandaks, kuid lohutuseks sai siin kindla võidu tema võistkonnakaaslane ja hea sõber Marleen Riisaar, tulemused vastavalt  597,4  ja 604,7 silma. 3x20 lasku standardis lasi Marianne jälle uue isikliku rekordi 555 silma, kuid jäi kurvastuseks 1 silmaga neljandaks ja jättis seetõttu rikkumata  Narva tüdrukute trio kolmikvõidu. Katrin Smirnova sai esikoha 571,  Anastassia Bobõleva järgnes 568 silmaga ja Anastassia Olewitcz 556 silmaga.
Meeste püssiharjutusetes oli meie parim Marek Tamm. kes jäi mõlemas harjutuses neljandaks, kusjuures 3x40 lasku standardi põhiharjutuses püstitas ta 1133 silmaga uue isikliku rekordi, olles sellega teine Leedu vanameistri Rimvydas Speciuse järel. Finaalis läksid lisaks võitjaks tulnud Speciusele temast mööda ka Edik Koppelmann Männikult ja põlvalane Andres Hunt.
Lamades harjutuses juhtis Marek võistlust pikka aega, kuid neli viimast lasku ei tabanud enam kümmet ja nii tuli ka siin kolm konkurenti mööda lasta. Esikoha viis jälle Leedumaale Specius ning Koppelmann võttis teise hõbeda. Pronksi viis Põlvasse seekord Siim Tirp.
Üks esikoht tuli meile ka Jooksva Metssea tiirust, kus 20+20 lasku segajooksude harjutuse võitis Henri Pikk 370 silmaga. 30+30 lasku harjutuses jättis üks nõrk seeria ta neljandaks. Võitis Jaanus Mugu 550 silmaga.
Kõik tulemused on protokollitud.
Võistluse õnnestumise eest täname lahkeid toetajaid SA Tehvandi Spordikeskust, Elva Vallavalitsust, Tartumaa Spordiliitu, Kultuurkapitali, Saint-Gobain Sekuriti, Elva Tarbijate Ühistut, Spordiklubi Estasport, Waide Motelli. Teie kaasabil liigume kindlalt 50. võistluse poole.