Kommenteeri

Polonia Cup 2016 Vilniuses

Elva laskurite uue aasta esimeseks võistluseks oli esinduslik ja pika traditsiooniga õhkrelvavõistlus Vilniuses, mida korraldab kohalike poolakate kogukond.

Sel aastal võttis kolmepäevasest turniirist osa 238 laskurit Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Valgevenest ja Türgist. Võistlejad lasid põhiharjutuse läbi kaks korda, millest parem tulemus andis üldjärjestuse koha kvalifitseerumiseks pühapäevasesse finaali.

Meeste õhupüstoli harjutuses asus esimese päeva järel liidriks meie Reijo Virolainen 570 silmaga. Teisel päeval parandas ta oma tulemust veelgi nelja silma võrra, kuid sellest piisas siiski vaid kolmandaks kohaks, sest Leedu võistleja Igor Radajev ja lätlasest juunioride maailmameister Lauris Strautmanis suutsid lasta ühe silma rohkem. Finaalis, kus Reijo vastseks tuli esimeses voorus Leedu laskur Giedrius Biconas, ei võimaldanud üks kaheksa silma väärt lask konkurenti edestada. Ja nii võtsid finaalis kaksikvõidu lätlased Emils Vasermanis ja Lauris Strautmanis.

Neidude õhupüssiharjutuses asus meie parimana Ele Loot esimese päeva järel 406,4 silmaga teisel kohal, kuid teisel päeval möödusid kaks Leedu laskurit ja nii tuli leppida neljanda kohaga. Tema selle hooaja parim tulemus viis Ele siiski finalistide hulka, kus paraku tuli sarnaselt Reijoga esimeses voorus vastase paremust tunnistada.

Märkimist väärivad ka meie teiste tüdrukute tulemused. Karita Ers lasi 402,8 silma ja oli sellega paralleelselt peetud Euroopa Noorte liiga tsooniturniiri arvestuses 6. ja Marianne Tavits 394,7 silmaga 15. kohal.

Naiste arvestuses Tuuli Kübarsepp seekord paremate hulka ei pääsenud, sest esimese päeva teine seeria ebaõnnestus, kuid sellele vaatamata saadud 402,5 silma ja 23 sisekümmet annavad tunnistust tema headest võimatest.

Noormeeste õhupüssi arvestuses sai Siim Christian Reppo-Sirel 581,7 silmaga 11. koha ja meestest Lennart Pruuli 597,6 silmaga 17. koha. Siin lasi Türgi rahvuskoondise laskur Omer Akgun võistluste parima tulemuse 629,6 silma.