Lasketiirud

Suvised treeningtingimused on Elva klubi laskuritel  tänu vabariigi suurimale Tartumaa Tervisepordikeskuse lasketiirudel kompleksile parimad Eestis. Püssilaskurite treeningud toimuvad 12 kohalises elektrooniliste märkidega 50 meetri tiirus. Võimalik on kasutada ka suurt 42 kohalist tiiru, kus peetakse võistluslaskmised.

Püstolilaskurite kasutuses on 30 kohaga ja 6 pöörduvate märkide seadeldisega 25 meetri lasketiir.

Liikuva märgi laskurid üritavad märki tabada kõige uuemas Jooksva metssea tiirus. Suurem osa vabariigi tähtsamatest laskespordivõistlustest peetakse Elvas ja nii saavad meie laskurid ka väikese koduseinte toe.

Õhkrelvade laskmiseks on võimalused keskuse peahoone saalides, kuid neid ruume tuleb jagada teiste kasutajatega. Treeningute efektiivsuse tõstmiseks kasutame ka elektroonilist seadet Scatt, mis võimaldab laskuri tegevust mitmekülgselt fikseerida ja analüüsida.

Talvised treeningtingimused on tagasihoidlikumad, sest Elva Gümnaasiumi lasketiirus on 3 kohta 10 m tiirus ja 5 kohta 25 m tiirus. Viimast tuleb jagada ka teiste spordialade harrastajatega. Samas on õpilastel mugav tulla trenni kohe peale koolitundide lõppu ja ilmaolud ei mõjuta treeninguid.